Arama

Çivi Nedir ve Niçin Kullanılır?

2 yıl önce


Çivi Nedir ve Niçin Kullanılır?
ad image
ad image

 

kişi, poz içeren bir resim    Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Esen Ermiş Ertürk

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dövizin muhtemel getirisine Türk lirası varlıklarda kalarak ulaşılabilmesini sağlayacak yeni bir aracın devreye alınacağını açıkladı.

 

Konuyu siyaset ve iş dünyasının tanınmış ismi Esen Ermiş Ertürk hanımefendi ile değerlendirdik.

 

-Esen hanım Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı döviz ve mevduat hesaplarıyla ilgili açıklama ne anlama geliyor bize açıklayabilir misiniz? Malum herkes bir şey söylüyor ancak en sağlıklı bilgiyi sizin gibi işin mutfağında olan birinden öğrenmek istiyoruz.

 

“Tabi ki. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kur getirisi TL mevduat kazancının üstünde ise aradaki farkın doğrudan vatandaşa ödeneceğini söyledi.Bu ne demek ,şu demek önce bankada dövize endeksli hesap açacaksınız.Hesap açtığınız tarih ile vade bitim tarihine göre kur esas alınacak. Ana paraya aylık mevduat getirisi hesaplanacak, bu rakam kur farkından aşağı ise herhangi bir ekleme yapılmayacak. Ancak, ana paranın getirisi kur farkı ile oluşacak rakamdan düşük ise aradaki farkı Hazine karşılayacak. Ödenecek bu fark gelir vergisi stopajına da tabi olmayacak.

 

Amaç döviz mevduatlarını mümkün olduğunca Türk Lirası’na çevirmek. Bunu yaparken de vatandaşın zarar etmesini önlemek.

 

-Verdiğiniz bilgilerle aydınlandık çok teşekkürler ,iyi çalışmalar.

 

“Rica ederim. Türkiye Cumhuriyeti devleti halkını spekülasyonculara  ezdirmez.Halkımızın alım gücünün artması ve refahın tabana yayılması için ne gerekiyorsa yapılacağından emin olun”

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image