Arama

Daimler’dan pil üretimini geliştirmek için dev yatırım

8 yıl önce


Daimler’dan pil üretimini geliştirmek için dev yatırım
ad image
ad image

Alman otomobil üreticisi Daimler, elektrikli ve fişli karma araçlar dizisini genişletirken, kendi Mercedes-Benz ve Akıllı Araba markaları için lityum-iyon pilleri (Bir çeşit yeniden doldurulabilir pil, genellikle elektronik araçlarda kullanılır) üreteceği ikinci bir fabrika inşa etmeye hazırlanıyor.

Daimler’ın Almanya Kamenz’de açacağı yeni pil fabrikası için şirketin kasasında 543 milyon$ çıkacak.  Pilleri üretecek olan Daimler yan kuruluşu Deutsche Accumotive, önceki fabrikasına yakın bir bögede yaklaşık 50 dönümlük bir arazi satın alarak yeni pil teknolojisi için ilk girişimi başlattı.

>> Cenevre Otomobil Fuarı: Porsche 911 R ve 718 Boxster tanıtıldı!

1456985940_140.jpg

Daimler yöneticisi ve Mercedes-Benz otomobillerinin Başkanı Dr. Dieter Zetsche bir açıklamasında "Tamamen elektrikli sürüşe daha yakın olmak için ücretsiz-emisyon araçlarının anahtar bileşeni yani güçlü piller için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyoruz’’ ifadelerinde bulundu.  

Daimler ayrıca 2014 yılında var olan batarya fabrikasını genişletmek için yaklaşık olarak 100 milyon €’luk yatırım yapacağını açıklamıştı. Yapılacak yatırım 2017’nin yazında meyvelerini vermeye başlayacak ve şirketin üretim hacmini üç katına çıkaracak.

Bireylere, fabrikalara, büyük mağazalara ve kamu hizmeti yapan kuruluşlara enerji depolama sağlayan piller, 2015'te hızlı bir büyüme kaydetti. Daimler 2009’da, akıllı markaların ve Mercedes-Benz’in karma ve elektrikli araçlarına pil geliştirme ve üretmesi için Deutsche Accumotive’i kurdu. Deutsche Accumotive geçen yıl sabit enerji depolama çalışmalarını önemli ölçüde ilerletti.  


Cenevre Otomobil Fuarı'na damgasını vuran 30 otomobil1456986359_cenevre-otomobil-fuarina-damgasini-vuran-30-otomobil0.jpg
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image