Arama

Demirtaş'tan Davutoğlu'na Elçi ve PKK sorusu

8 yıl önce


Demirtaş'tan Davutoğlu'na Elçi ve PKK sorusu
ad image
ad image

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.  Demirtaş, şunları yazdı:

‘İNCELEMEYİ ENGELLEYEN BİZZAT SİZ DEĞİL MİSİNİZ?'

"Başbakan, peki olay yerini sen inceledin mi ki ilk andan beri PKK yaptı diyorsun? Bunu söylerken elinde hangi belge var? Olay yerinde daha ilk saatte sokağa çıkma yasağı ilan edip incelemeyi engelleyen bizzat siz değil misiniz? Görüntülerden ve tanıklardan anlaşılan en net şey Elçi'nin yanında polisten başka ateş eden hiç kimse yok. Bunu neden göz ardı ediyorsunuz.

‘TAHİR ELÇİ'Yİ LİNÇ ETTİNİZ'

Elçi yaşasaydı demişsiniz, 4 gün önce zaten yaşıyordu ve siz bütün medya yargı ordunuzla birlikte O'nu linç etmekle meşguldünüz. Elçi'nin tabutuna örtülen şey bir bayrak değil Kürt halkının binlerce yıldır kullandığı renklerdir. Buna bile saygısızlık yaparak mı herkesin Başbakanı olacaksınız?

sayın başbakan, peki olay yerini sen inceledin mi ki ilk andan beri pkk yaptı diyorsun? Bunu söylerken elinde hangi belge var?

— Selahattin Demirtaş (@hdpdemirtas) 1 Aralık 2015

‘BU ÜLKEDE OLUP BİTENDEN SİZ SORUMLUSUNUZ'

Artık devleti yönettiğinizi idrak etmenizde fayda var. Bu ülkede olup bitenden siz sorumlusunuz. Bizi tehdit edip hedef göstermeye devam ederek hiçbir sorunu çözemezsiniz. Allah'tan başkasından korkumuz yoktur, bunu en iyi siz bilirsiniz."

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image