Arama

Dijital Dönüşüm Süreçleri

2 yıl önce


Dijital Dönüşüm Süreçleri
ad image
ad image

 

Dijital dönüşüm süreçleri, işletmelerin yeni nesil üretim yöntemlerine ve dijital dünyaya adapte olmasına yardımcı oluyor. Her geçen gün dijitalleşen bir dünyada yeniliklere uyum sağlamayan işletmeler başarısız olmaya mahkumdur. Dijital dönüşümü benimseyen ve doğru stratejileri uygulayarak şirketler ise yeni çağın gerekliliklerine rahatlıkla uyum sağlayabilirler. Yapay zeka, IIoT gibi çözümler, dijital dönüşümü destekleyen adımlardır. Dijital dönüşüm süreçleri, işletmelerin ihtiyaçlarına, beklentilerine ve hedeflerine göre tasarlanmalıdır.

Yapay Zeka Uygulamalarıyla Dijital Dönüşüm

Yapay zeka uygulamaları sayesinde işletme her zaman öğrenen bir yapıya sahip olabilir. Bu entegrasyon, yapay zekanın makinalardan ve proseslerden gelen verileri işlemesine ve bu verileri kullanarak süreçleri öğrenmesine izin verir. Aynı zamanda yapay zeka sayesinde verimliliği üst düzeye çıkarak prosesler de tasarlanabilir. Bu açıdan bakıldığı zaman yapay zeka uygulamaları dijital dönüşüm süreçlerinin ayrılmaz bir parçası olarak görülmektedir.

Unutmayın, Konzek Teknoloji, üretimde yapay zeka gibi işletmelerin dijital dönüşüm anlamında ihtiyaç duyduğu Endüstri 4.0 çözümlerini uçtan uca geliştiren, 80’den fazla ülkeye teknoloji ihraç eden, sektöründe lider bir teknoloji firmasıdır. Özellikle yapay zekâ destekli MES ve MOM markası Retmes ile özel tasarlanmış algoritmalar inşa ederek, işletmelerin enerji verilerinin, proses verilerinin ve üretim verilerinin toplanması, izlenmesi ve analiz edilmesi anlamında etkin çözümler sunar.

Endüstriyel IoT (IIoT) Çözümleri

 

Dijital dönüşüm süreçleri arasında sayılabilecek bir diğer çözüm ise Endüstriyel IoT ve IIoT çözümleridir. Bir işletmede yer alan cihazların ve sensörlerin haberleşmesine izin veren bu çözümler, verimliliği ve performansı arttırmayı hedefler. Bağlı cihazlardan meydana gelen bu sistem, cihazların insanlardan bağımsız olarak iletişime geçmesine ve gerekli süreç düzeltmelerini yapmasına izin verir. Endüstriyel IoT çözümleri aynı zamanda kapsamlı veri analizi ve veri raporlama seçenekleri de sunar. Bu sayede işletmeler dijital çözümlerden faydalanarak tüm süreçlerdeki en ince detayları bile görebilirler.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image