Arama

Doğum Kontrol Hapı

8 yıl önce


Doğum Kontrol Hapı
ad image
ad image
Korunmasız girilen ilişkilerde acil doğum kontrol yöntemi olarak tercih edeceğiniz Ella ertesi gün hapı ilişkiyi takip eden 5 gün içerisinde rahatlıkla hamileliği önlemek amacı ile kullanılabilmektedir. Adet döngüsünde yalnızda 1 defadan fazla kullanımı uygun bulunmayan ertesi gün hapını içmenizin hemen ardından tekrar ilişkiye girilmişse gebeliği önleyici farklı bir yöntem olarak prezervatif kullanımına özen gösterilmesi gerekir. Zira aynı adet döngüsü içerisinde hapı kullanımı sakıncalı durumlara yol açabilmektedir.
Her ne kadar ilişkiye girilen ilk 5 gün içerisinde içilmesi gerektiği vurgulansa da ilişki sonrası ilk saatlerde içilen Ella ertesi gün hapıyumurtalıklarınızdan yumurta atılımını çok daha hızlı ve etkin şekilde gerçekleştirecektir. Yan etkileri arasında görülebilecek mide bulantısı, kusma, adetin erken veya geç görülmesi, uzun süren adet dönemi gibi durumlar gözlemlenebilir. Gebelik belirtisi de olabilecek bu durumlara karşı vakit kaybetmeden doğum kontrol uzmanına gidilmesi gerekir. Görülen yan etkiler gebe kaldığınız veya var olan gebeliği ertesi gün hapı ile engellediğiniz anlamına gelmeyecektir. Ayrıca şiddetli karaciğer ve astım problemi olanların ertesi gün hapını kullanmaması önerilir.
Yan etkileri kişiden kişiye farklılıklar gösterebilecek Ella ertesi gün hapı diğer ilaçlar gibi gebeliği önlemekte %100 etki göstermemektedir. Ayrıca sürekli bir korunma yöntemi olarak düşünülmemesi gereken hap, adet döngüsü içerisinde yalnızca 1 kez acil durumlarda kullanılabilir.
Eczanelerde reçetesiz olarak da satın alabileceğiniz Ella ertesi gün hapını içmenizin hemen ardından 3 saat içerisinde herhangi bir kusma durumu yaşanması halinde ilaç yeniden alınarak içilmesi gerekir. adetli olup olmadığınıza bakılmaksızın kullanabileceğiniz ertesi gün hapı, aç veya tok karnına bir bardak su ile birlikte içilebilmektedir.
5 gün (120) saate kadar ilişki sonrasında kullanılması gereken doğum kontrol yöntemi olarak bilinen Ella ertesi gün hapı acil gebelik önleme ihtiyaçlarınızda tercih edeceğiniz bir ilaç olarak eczanelerden alınabilmektedir. İlişki sonrasında istenmeyen ve şüpheye kapılabileceğiniz gebelik durumları için acil bir ihtiyaç olarak kullanabileceğiniz ertesi gün hapı bir ay içerisinde adet döngünüze bağlı olarak yalnızca 1 kez kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca günlük kullandığınız doğum kontrol hapına normal seyrinde devam edebilirsiniz.
Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image