Arama

Emeklilikte Yaşa Takılanlara Erken Emeklilik Müjdesi Var

8 yıl önce


Emeklilikte Yaşa Takılanlara Erken Emeklilik Müjdesi Var
ad image
ad image

 

 

Müjde, Ak Parti Seçim Beyannamesinde de yer alan müjde emekli olacakları yakından ilgilendiriyor. 60 yaşını doldurmuş vatandaşlara borçlanma ile emeklilik müjdesi geliyor. Çalışma imkanı olmayan ve prim eksiği bulunan vatandaşlara müjde isterlerse emekli olabiliriler.Başbakan'dan emeklilik müjdesi geliyor.  Kadınlardan 58 yaşı ve 10 yıl sigortalılık süresini, erkeklerden ise 60 yaşı ve 15 yılsigortalılık süresini tamamlayan vatandaşlar için geçmişe dönük borçlanma ile erken emeklilik müjdesi geliyor.  Yukarıdaki şartları tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kalan süreleri borçlanarak emekli olabilecekler. 

65 YAŞ ÜZERİNDEKİLER İÇİN KOLAYLIK SAĞLANACAK!

65 yaşın üzerindekilere ise daha büyük bir kolaylık sağlanacak, 65 yaşın üzerinde olup prim günü yetmeyenlerin emekli olabilmesi için gerekli düzenlemeler yapılacak.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), son günü 30 Eylül olan prim ve diğer tahsilatlara ilişkin işlemlerini, prim tahsilat anlaşması olan bankalarda yaşanan teknik problemlerden dolayı 6 Ekim'e uzattı. Bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacak.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NUN MÜJDESİ BEKLENİYOR
Başta emekliler olmak üzere toplumun geniş kesimlerine müjdeler içerecek paket bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanacak. Pakette gençlere iş ve maaş imkanı, emeklilere zam,taşerona kadro, asgari ücretin artırılması, doğum izninin uzatılmasıgibi birçok konunun yer alacağı, özellikle ekonomi alanında çok önemli adımların atılacağı belirtiliyor.

Ak Parti Seçim Beyannamesi için Tıklayınız!

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image