Arama

Erdoğan, AKP'nin 2022'nin başlarında yeni tüzük taslağını kamuoyuna açıklayacağını söyledi

2 yıl önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) 2022'nin ilk aylarında hazırladığı yepyeni tüzüğünü kamuoyuna duyurmaya hazır olacağını söyledi. ortak bir taslak.

Erdoğan, AKP'nin 2022'nin başlarında yeni tüzük taslağını kamuoyuna açıklayacağını söyledi
ad image
ad image

 

“Yeni anayasa ile ilgili süreci yakından takip ediyoruz . Halk İttifakı'ndaki ortağımızla birlikte yavaş yavaş kendi hazırlığımızı şekillendiriyoruz. Anayasa çalışmalarını tüm siyasi partiler olarak birlikte yürütmemizi diliyoruz” dedi.

AKP ve müttefiki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun yüzüncü yılı olan ve aynı zamanda Haziran ayında da cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini kutlayacak olan 2023'te tamamen sivil yeni bir anayasa yapma sözü verdi .

MHP zaten kendi versiyonunu tamamladığını açıklamış ve müzakere için AKP'ye teslim etmişti. Erdoğan, AKP'nin taslağının 2022'nin ilk aylarında kamuoyuna açıklanacağını bildirdi.

Erdoğan, "Orta ve uzun vadede milletimizin büyük çoğunluğunun onaylayacağı, iç tutarlılığı olan makul bir metin üreteceğimize, ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyoruz" dedi. aynısını yap.

Erdoğan, "Tüm bu taslakları tartışma ve ortak bir metin oluşturma imkanı olursa Türkiye için büyük bir başarı olur" diyen Erdoğan, geçmiş deneyimlerin kendisine pek umut vermediğini de vurguladı.

Yeni yargı paketi yolda

Erdoğan, hükümetinin 1 Eylül'de başlayan yeni yargı yılında Türk yargı sisteminin kalitesini yükseltmek için çabalarını sürdüreceğini de söyledi.

"Şu ana kadar yaptıklarımızdan memnun değiliz. Bundan sonra ne yapacağımızla daha çok ilgileniyoruz. Yeni bir yargı paketi için kolları sıvadık" dedi.

Hükümet, yargı organlarının etkinliğini artırmak ve hukukun üstünlüğü ilkeleri çerçevesinde insan hakları ve demokrasi düzeyini yükseltmek için halihazırda dört önemli yargı reformu paketini yasalaştırdı.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image