Arama

Erdoğan’dan Zuckerberg’e tebrik mesajı

8 yıl önce


Erdoğan’dan Zuckerberg’e tebrik mesajı
ad image
ad image

Erdoğan, Facebook hesabı üzerinden Türkçe ve İngilizce olarak yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam’ı kendi kirli emelleri için araç olarak kullanan cinayet şebekeleri, her gün masum insanları, en başta da Müslümanları katlediyor. Adına DAİŞ, El Kaide, Boko Haram, El Şebab denilen bu karanlık yapılar, İslam dünyası üzerinde oynanan oyunlara figüranlık yapıyorlar. Terörist Müslüman, Müslüman terörist olamaz. İslam ve terör kelimesinin bir arada sıkça kullanıldığı bu zamanlarda, aradaki bu büyük farkı ifade ettiği için de Mark Zuckerberg'in mesajını ayrıca değerli bulduğumu belirtmek isterim”

Her fırsatta ve farklı platformlarda da ifade ettiğim gibi, İslam bir barış dinidir. Barış dini İslam’ı kendi kirli…

Posted by Recep Tayyip Erdoğan on 10 Aralık 2015 Perşembe

'AİLEM BANA HAKSIZLIKLARA KARŞI DUYMAMI ÖĞÜTLEDİ'

Zuckerberg, Facebook’ta bir mesaj yayınlayarak ABD Cumhuriyetçi başkan aday adayı Donald Trump’ın Müslümanları hedef alan sert sözlerine tepki göstermişti. Zuckerberg iletisinde şu sözlere yer vermişti:

"Ben buradan Facebook topluluğundaki ve tüm dünyadaki Müslümanlara destek sesimi duyurmak istiyorum. Paris saldırılarından sonra (ki o haftadan nefret ediyorum) Müslümanların korkusunu ve diğerlerinin yaptığından duyacakları acıyı sadece tahmin edebilirim.Bir Yahudi olarak ailem bana tüm topluluklara karşı yapılan haksızlıklara karşı ayağa kalkmam gerektiğini öğütledi. Bir saldırı bugün size yapılmış değilse bile herhangi birinin özgürlüğüne gelen saldırı zamanla herkese zarar verecek."

I want to add my voice in support of Muslims in our community and around the world.After the Paris attacks and hate…

Posted by Mark Zuckerberg on 9 Aralık 2015 Çarşamba

'BURADA HER ZAMAN HOŞ KARŞILANACAKSIN'

"Eğer bu toplulukta bir Müslümansan ben Facebook’un patron olarak şunu bilmeni istiyorum: Burada her zaman hoş karşılanacaksın. Biz burada senin haklarını korumak için ve senin için barışçıl ve güvenli bir çevreyaratabilmek için savaşacağız.

Çocuk sahibi olmak bize çok umut verdi ama bazılarının nefreti kindarlığa yenik düşmemizi kolaylaştırabilir. Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Olabildiğince bir arada durmalı birbirimizi hoş görmeliyiz ve tüm insanlara daha iyi bir dünya inşa edebiliriz.”

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image