Arama

Google SEO'nun avantajları

7 yıl önce


Google SEO'nun avantajları
ad image
ad image

SEO alanında kariyer yapmak isteyen vatandaşlara uzmanlardan 2016 yılına dair tavsiyeler geldi. Bilindiği gibi Yakın gelecekte SEO uzmanlığının daha da önem kazanacağını seo uzmanları şöyle açıkladı: "SEO uzmanı olmak istiyorsanız, internet dünyasındaki tüm gelişmeleri yakından takip etmeniz gerekiyor. Türkiye'de SEO alanında mevcut olan yerli bilgi kaynakları kısıtlı olduğunu için bu konuda başarılın olabilmek için yabancı dil öğrenmeniz çok önemli. SEO ile ilgili güncel haberleri paylaşan blog sitelerinin yanı sıra, Google yöneticilerinin Twitter güncellemelerini de takip etmeniz bu alanda daha donanımlı olmanızı sağlayacaktır. Yerli ve yabancı forumlarla, Yerli ve yabancı blog forumları düzenli bir şekilde takip ederek Google tarafından yapılan algoritma değişikliklerine karşı önceden pozisyon almanız uzun dönemde avantaj sağlar. Bu mecralardaki SEO üzerine yapılan tartışmaları izleyerek, sorular sormanız, farklı bakış açıları geliştirmeniz ve ekstra bilgiler elde etmeniz için faydalı olacaktır. SEO konusunda karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı hızlı ve etkin çözümler üretmeniz büyük önem taşıyor. Çalışmalarınızda dürüst olmak ve etik kurallar çerçevesinde hareket etmeniz başarılı olmanızı sağlayacak."

SEO "ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU" NEDİR?

Ajans Haber Google Ekibi olarak Arama motoru optimizasyonu hakkında bilgileri sizler için kaleme aldık:

Açılımı "Search Engine Optimization" olan SEO’nun kelime anlamı Arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanmaktadır.  Web sayfalarının arama motorları tarafından daha kolay bir şekilde taranmasına olanak sağlayan teknik düzenlemeleri kapsar.  Arama motorlarının, arama sonuçlarını listelerken algoritmik yapı yani matematiksel bir yapıyı kullanması nedeniyle Arama motoru optimizasyonu kullanımı hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Ülkemize 2007 yılında giren SEO ile şirket ve kurumsal firmaların, internet reklamcılığına verdikleri önem gittikce arttığı gözlemleniyor. Her evde bir bilgisayar ve internet kampanyaları ile neredeyse ülkemizde internet ulaşımının olmadığı yer kalmadı. Bunu uygulayan şirketler müşterilerine reklam ve ürünlerini internet üzerinden tanıtım yapmanın yollarını SEO ile buluyor. Dünya genelindeki konumlanması ve bilinirliği, kullanıcıların tercihleri açısından bakıldığında arama motorları arasında Google Arama Motorunun tartışılmaz bir üstünlüğü bulunmaktadır.  Bu nedenle öncelikle Google Optimizasyonu ve Google SEO hizmeti öne çıkmaktadır. En fazla arama yapılan arama motoru olduğu ve rekabet üst boyutlarda olduğu için Google Arama Motoru anlaşılır olmamak amacıyla algoritmasını güncellemekte ve karmaşıklaştırmaktadır. Seo'nun genel olarak avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Markalar; potansiyel müşterilerine hemen ulaşabildikleri gibi marka bilinirliklerini de arttırırlar. Arama Motoru optimizasyonu ile marka kimliğinin önemli bir adımı tamamlanır. Bu şekilde istenilen ürün ve hizmetlerin tanıtımı da kolayca yapılabilir. Arama motoru optimizasyonu yaparak; kampanya ve indirimlerinizi üyelerinize hemen ulaştırabilmenin yanında maddi harcamalarınızı minimum seviyede tutarken, kazancınızı da maksimum seviyeye yükseltebilirsiniz. Sitenizi kurup SEO uyumsuz içerikler oluşturursanız eğer siteniz Google için başarısız bir sitedir.

Site içi ve site dışı SEO ile sitenizi güçlendirmeniz gerekir. Çağa ayak uydurmak, güncellemeler karşısında güçlü kalabilmek için SEO uzmanı ile çalışmanızı öneririz. Çünkü SEO uzmanları Google ve diğer arama motorları açısından önemli noktaları bilirler. Bilgisiz bir şekilde yapılan çalışmalar sitenize yarardan çok zarar verebilir. SEO çalışmaları çok yönlü ve uzun süren çalışmalardır. Bu nedenle yavaş ve etkili bir şekilde yapılması gerekir. Google da sitenizin güncellendiğini gördükçe sizi üst sıralara zamanla taşıyacaktır. Organik sonuçlarda kalıcılığı sağlamak adına SEO çalışmalarına hemen başlayabilirsiniz.

 

Kaynak: Ajans Haber Google Ekibi

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image