Arama

Googledan Büyük Müjde! Mesajları da Çevirecek Büyük Bir Kolaylık

7 yıl önce


Googledan Büyük Müjde! Mesajları da Çevirecek Büyük Bir Kolaylık
ad image
ad image

Milyonlarca kişinin çevirilerini yaptığı Google Translate kullanım alanını genişletti. Google tarafından yapılan düzenlemeden sonra Google Translate artık Whatsapp ve smslerde de kullanılabilecek.

Anlamlarını bilmediğimiz yabancı bir kelime ya da cümle ile karşılaştığımızda herkesin aklına gelen ilk yer Google Translate! Artık telefonunuza yabancı dilde bir mesaj geldiğinde sadece mesajın üzerine bir tık yapmanız yeterli olacak. Tek bir tuşla bütün mesajın çevirisini görebilmeniz mümkün olacak. Google'ın çeviri uygulaması Google Translate, bu yeniliğiyle çok yakında tüm telefonları tercümana çevirecek. Tek tıkla mesajlarınız istediğiniz dile çevrilecek, ne zaman ve nasıl bir şekilde uygulamaya geçeceği ise bilinmiyor.

Google’ın ürün yönetimi başkanı Caesar Sengupta'nın Hindistan'da düzenlenen etkinlikte telefonunuzu tercümana çevirecek olan “Tap to Translate” özelliğini tanıttı.

Uygulamanın bir diğer önemli avantajı ise kendi dilinizde yazdığınız bir mesajı olduğu gibi istediğiniz dile çevirecek olması. Yani bir SMS veya Whatsapp mesajında Türkçe yazdığınız bir iletiyi anında başka bir dile çevirebileceksiniz.

 

Bir Devri Kapatacak

“Tap to Translate” özelliği bilmediğimiz bir kelime ya da çeviremediğimiz bir yabancı metni önce kopyala yapıştır sonra çevir yazacağın cevabı tekrar çevir kopyala ve yapıştır devrini kapatacak ve tek tuşla kolaylığı sağlayacak. Ekstra herhangi bir şey yapmadan seçtiğimiz dille kullanıcı bu mesajı alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image