Arama

Googleden devrim yaratan özellik.Artık google translate whatsapp ve sms üzerinden rahatlıkla kullanılacak.Tap to translate nedir?

8 yıl önce


Googleden devrim yaratan özellik.Artık google translate whatsapp ve sms üzerinden rahatlıkla kullanılacak.Tap to translate nedir?
ad image
ad image

 Yabancı bir kelime ya da cümle ile karşılaştığımızda herkesin aklına ilk olarak Google Translate gelir.Peki Google Translate'i mobil olark kullanabilmemiz mümkün mü?Konuya ilişkin olarak açıklama ürün yönetimi başkanı olan Caesar Sengupta'dan geldi.
Yeni bir değişiklikle tek bir tıkla mobil cihazınız üzerinden çevirmek istediğiniz herhangi bir yabancı metni istediğniz dile dönüştürebilirsiniz.Peki bu nasıl olacak?"Tap to translate" ile bunları hepsi mümkün.Ancak ne zaman ve nasıl bir şekilde uygulamaya geçeceği bilinmiyor.
Google'nin ürün yönetimi başkanı Caesar Sengupta Hindistan'da düzenlenmiş olan bir etkinliğe katıldı ve bu etkinlik sırasında teknolojiseverlere müjdeli haberi verdi."Tap to translate" hakkında henüz ne zaman çıkacağı yönünde haber vermeyen Sengupta,bu uygulama ile kullanıcıların oldukça rahat bir şekilde çeviri yapabileceklerini vurguladı.
Daha öncesinde bilmediğimiz bir kelime yada çeviremediğimiz bir yabancı metni sırasıyla kopyala-yapıştır usulü çevirir ve bunu kullanırdık.Ancak "tap to tranlate" ile artık başka birine göndermek istediğiniz bir mesajınızı sms veya whatsapp kullanarak iletiyoruz.Ekstra herhangi bir şey yapmadan seçtiğimiz dille kuıllanıcı bu mesajı alıyor.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image