Arama

GreenCard nedir ne işe yarar Amerika için Yeşil Kart başvuru evrakları Şartları Nelerdir?(Green Kart başvurusu nasıl yapılır?) 11 Kasım 2015

8 yıl önce


GreenCard nedir ne işe yarar Amerika için Yeşil Kart başvuru evrakları Şartları Nelerdir?(Green Kart başvurusu nasıl yapılır?) 11 Kasım 2015
ad image
ad image

Özgürlükler ülkesi Amerika cazibesiyle milyonlarca insanı kendisine çekiyor. Amerika’ya gidebilmek için milyonlarca insan her yıl GreenCart başvurusunda bulunuyor. Peki nedir bu GreenCard ?GreenCard başvurusu nasıl yapılıyor?
Dünyanın bütün ülkelerinden birçok insan ABD’ye bir şekilde gidip hayatını orada devam ettirmek veya eğitim almak istiyor. Bunun için de GreenCard başvurusu yapmak gerekiyor. Diğer bir adıyla PermanentResidentCard’a son başvuru tarihi ise 2 Kasım 2015. GreenCard’ın özellikleri neler, nasıl başvuru yapılıyor? Başvurana ne gibi avantajlar sağlıyor? Peki bu GreenCard’a kimler başvurabiliyor? Çekiliş yapılarak GreenCard’a seçimler yapılıyor. PekiGreenCard çekilişi nasıl yapılıyor?
GreenCard çekilişi nedir? Nasıl Başvurulur?
Özgürlükler ülkesi olan Amerika’da özgürce yaşayıp vatandaşlık hakkı almak istiyorsanız GreenCard’a başvurmak zorundasınız. GreenCard, Amerika’da yaşamak isteyenlere verilen vatandaşlık kartıdır. ABD vatandaşı olmak isteyenlere ve bunların eşi, 21 yaşından küçük bekar çocuklarına ömür boyu kendi ülkesinde yaşama hakkı tanıyan bir sistem olan GreenCard, Daimi Oturma İzni anlamına geliyor.
Türk vatandaşlığı hakkınızın yanında Amerikan vatandaşlığı da almak istiyorsanız GreenCard’a başvurmanız gerekiyor. Amerika’da ömür boyu yaşama hakkı kaznadığınız gibi birçok hakkınız da oluyor. GreenCard alarak Amerikan vatandaşlığı hak kazanan sadece oy kullanamıyor bir de mahkemede jüri üyeliği yapamıyorsunuz. Bir de ABD pasaportu almak hakkınız bulunmuyor ama diğer bütün haklardan faydalanabiliyorsunuz.GreenCard’ başvuru için hizmet veren danışmanlık şiretleri var. Bunlardan biri de Boğaziçi Danışmanlık. Bunu dışında GreenCard’ın resmi sitresinden de başvuru yapabiliyorsunuz.  ABD kendi ülkesinin kalitesini artırmak için yetişmiş elemanları da bu şekilde alıyor. GreenCard çekilişi yılda bir defa yapılıyor ve çekilişte çıkan kişiler hak kazanıyor. Amerika’da istediği gibi çalışıp seyahat edebiliyor. Çekilişe her yıl 50000 ile 55000 arası kişi başvuruyor.  Amerika Göçmenlik Bürosu tarafından düzenlenen GreenCard çekilişi bilgisayar ortamında yapılıyor ve aynı ülkeden katılanlar şansları eşit oluyor.
Çekilişe Kimler Başvurabilir?
GreenCard başvurusu için istenilen eğitim seviyesi en az lise mezunu olmak. Eğeer lise mezunu değilseniz son 5 yıl içerisinde en az 2 yıllık iş tecrübesine sahip olmanız gerekiyor. Bundan sonra sadece form doldurmak kalıyor.GreenCard başvurusu için İngilizce bilme şartı yok. 
SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?
DV - 2017 GreenCard'a son başvuru tarihi 2 Kasım 2015... Başvurunuzu internet üzerinden, danışmanlık şirketleri aracılığıyla çok rahatlıkla yapabilirsiniz... 2015'TE TÜRKİYE'DEN KAÇ KİŞİYE GREEN CARD ÇIKTI Amerikan Hükümeti’nin verdiği istatistiki verilere göre 2015 yılı çekilişinde Türkiye’den 3,688 kişiye GreenCard çıkmıştır.
 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image