Arama

Hazır Web Sitesi Nedir?

1 yıl önce


Hazır Web Sitesi Nedir?
ad image
ad image

 

Hazır web sitesi denilince, scriptler ve CMS (İçerik Yönetim Sistemleri) temaları aklımıza gelir. Web sitesinin hazır olmayanı ise özel yazılım web siteleridir ki, maliyeti oldukça fazla olan ve genelde özel ve büyük web site prejelerinde kullanılan bir website yapım yöntemidir.

 

Hazır web sitesinin yazılımları olan scriptler ve temalar her websitenin konusuna ve türüne göre özelliklerle donatılır. İşletmelerin faaliyet gösterdiği sektöre göre, hazır web sitesi yazılımları, bütün ihtiyaçlarınızı karşılarlar. Belli bir sektörde faaliyet gösteren bir işletmenin ihtiyaç duyduğu özelliklere göre, hazır web siteleri bu ihtiyaçlara göre tasarlanır. Örnek olarak, bir Beyaz Eşya  pazarlama firmasının faaliyet alanında, sadece pazarlama-satış varsa, üretim ve teknik destek gibi işleri başka şirketler yapıyordur, dolayısıyla bu Beyaz Eşya Pazarlama firmasının web sitesinin özellikleri, standart Hazır E Ticaret websitesi özellikleridir. Yani websitesinde ürünlerini listeleyecektir ve banka kartlarıyla satacaktır.

 

Hazır web sitesi yazılımları, özelleştirilebilir yazılımlardır, yani websitenin renkleri, yazı fontu sayfa düzenleri istenildiği gibi değiştirilebilir. Özellikle Wordpress içerik yönetim sistemi, websitenin her yerinin özelleştirilmesi imkanını kullanıcılarına sunar.

 

Hazır Web Sitesinin Avantajları Nelerdir?

 

Hazır web sitesinin fiyatı, özel tasarım web sitelerine kıyasla çok makuldür. Çünkü bir defa kodlanır ve sayısız websitede kullanılmak üzere satışa sunulur. Özel tasarım websiteleri ise yazılım ekibine sipariş veren kişinin websitesinde kullanılmak üzere kodlanır. 

 

Hazır web sitesi, website sahibinin tercihlerine göre özelleştirilebilir oldukları için, özel tasarım  web yazılımlarıyla farkları yoktur. Aynı ihtiyaca aynı şekilde cevap verebildikleri ve fiyat açısından uygun oldukları için hazır web sitesi yazılımları, websitesi sahipleri tarafından daha fazla tercih edilmektedirler.

 

Özel tasarım web yazılımlarına genelde, yeni geliştirilen iş modellerinde ve piyasadaki web yazılımlarından farklı olan özelliklere sahip websitesi projelerinde ihtiyaç duyulmakdır. Örneğin, internette iş ve eleman bulma sitesi yok iken ve iş ve eleman bulma websitesi projesi olan bir şirket, özel tasarım web sitesine ihtiyaç duyar, çünkü o alanda ilk websitesi olacağından, o konuda hazır site yazılımı yoktur. 

 

Hazır web sitesi yazılımları (Sciriptler ve temalar) kullanıcıların tüm aradıkları özelliklere sahiptirler ve ihtiyaçlarına cevap verebilirler. Maliyet açısından fiyatları daha bütçe dostudur. Web sitesi kurmak isteyenler hazır web sitesi yazılımı satın alırken, scriptin veya temanın mobil ve seo uyumlu olmasına, pagespeed değerlerinin iyi olmasına dikkat etmelidirler.

 

Siz de, kişisel veya işletmeniz için web sitesi kurmayı düşünüyorsanız Yourwebsoft.com 'a  başvurabilirsiniz. Sizin için en iyi mobil ve seo uyumlu web sitesini tasarlayacağımızdan emin olabilirsiniz. 

hrnajans
hrnajans

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image