Arama

HGS bakiyemi nasıl öğrenirim ? İnternet üzerinden HGS bakiyesi nasıl öğrenebilirim ve nasıl yükleyebilirim?

7 yıl önce


HGS bakiyemi nasıl öğrenirim ? İnternet üzerinden HGS bakiyesi nasıl öğrenebilirim ve nasıl yükleyebilirim?
ad image
ad image

 Telefondan ve ya Plakadan HGS bakiye öğrenme işlemi; PTT  ve Banka Şubelerinden HGS Bakiye Yükleme nasıl yapılıyor bu yazımızda yer verdik.

HGS kullanan araç sahiplerinin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların başında HGS bakiyesini takip etmek geliyor. Eğer HGS bakiyesi sıfırlanmış ise ya da geçilen yerin ücretine yetmiyorsa “geçiş ihlali” yapılmış oluyor. HGS etiketi olmayan ya da HGS geçiş ihlali yapılan durumlarda 15 güne kadar HGS etiketi almak ya da bakiye yüklemek şartında cezai bir durum uygulanmaz.

Motorlu taşıtların ücretli otoyol ve köprülerden hızlı geçebilmesi için Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketi sahibi olması gerekiyor.  HGS etiketleri PTT şubeleri ve banka şubelerinden temin edilebiliyor. İlk defa HGS etiketi alacaklar 10 TL etiket ücreti ödeyerek plakalarını etikete kayıt ettirebiliyor. Plakaya işletilen HGS etiketi aracın ön camına aynanın altına gelecek şekilde yapıştırılıyor. HGS bakiye yükleme işleminden sonra ise ücretli otoyol ve köprülerden hızlı bir şekilde geçiş sağlanabiliyor.

HGS Bakiye Öğrenme Telefondan ve Plakadan yapılabiliyor mu?

HGS Bakiye Öğrenme işlemi PTT’nin HGS resmi internet sitesine üye olunması halinde plakadan hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

HGS resmi sitesine üye olmak için tıklayınız

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image