Arama

Influencer Çok Para Kazanır Mı?

2 yıl önce

Günümüzde insanların internette geçirdikleri zaman bir hayli artmış durumdadır. Bir bakıma internet, alışkanlık durumuna gelmiştir.

Influencer Çok Para Kazanır Mı?
ad image
ad image

Günümüzde insanların internette geçirdikleri zaman bir hayli artmış durumdadır. Bir bakıma internet, alışkanlık durumuna gelmiştir. İnsanların internetle, sosyal içerikler ile bu kadar iç içe olması satın alma alışkanlıklarını ve daha birçok unsuru oldukça etkilemiştir. Önceleri yalnızca geleneksel yollar ile satın alma faaliyetlerinde bulunan insanlar satın almış olduğu mal ve hizmetleri mağazaya giderek ürüne dair şikâyet ve yorumları almaktaydı. Ancak artık influencer kavramının doğuşundan sonra bu durumda bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Ürünü internetteki bir influencer aracılığı ile gören kişi bu ürüne dair soruları ve merak ettiklerini hem influencera hem de kullanan kişilere sorabilmektedir.

Influencer Ajansı

Influencer ajansı seçimi markalar için oldukça önemlidir. Influencer ajansı, markaya uygun bir influencer ile çalışabilme olanağı sağlamalıdır. Influencerın markanın hedef kitlesine uyumlu olması oldukça önemlidir. Ayrıca influencer olarak kullanılacak olan kişinin takipçi kitlesi, markanın kitlesi ile de uyumlu olmalıdır. Kısaca açıklamak gerekirse hedef kitle ve ürün arasında uyumlu bir ilişki varsa başarı sağlanacaktır.

Influencer marketing yani influencer pazarlaması ürün tanıtımın dijital kanallar aracılığıyla yapılmasının en etkili yoludur. Hedef kitlenin ürün tanıtımında hızlı ve pratik bir şekilde rol oynayabilmesi için influencer olarak uygun görülen kişinin sosyal medya hesabının erişime açık ve yüksek takipçili olması gerekmektedir. Kolay erişilebilirlik, influencer marketing için en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte influencer hesabının takipçilerinin tamamı organik olmalıdır. Takipçi hilesi ile elde edilmiş takipçilerin hiçbir katkısı olmayacak hatta bu durum markayı olumsuz yönde etkileyecektir.

Influencer ajansı ile çalışmak etkili bir pazarlama programının geliştirilebilmesi, etkinliğin sürdürülebilmesi, faaliyetlerin değerlendirilebilmesi ve ölçümlenebilmesi dolayısıyla da optimize edilebilmesi için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Influencer ajansı, markanıza en uygun dijital platformu seçerek etkili bir pazarlama stratejisi geliştirecektir. Social Famaus influencer marketing konusunda oldukça yetkin ve profesyonel bir tercih olacaktır. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı, marka bilinirliği sağlama, hizmet güvenilirliği artırma, potansiyel müşterileri bulma ve hedef kitlenin sadakatini koruma gibi alanlarda influencer marketing birçok fayda sunacaktır.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image