Arama

Information about radomes and types of radomes (Volo Radome Composite Solutions)

1 yıl önce


Information about radomes and types of radomes (Volo Radome Composite Solutions)
ad image
ad image

Radomlar, meteoroloji radarı sistemleri, uydu iletişim antenleri ve diğer elektronik ekipman gibi antenleri sert ortamdan korumak ve çevrelemek için kullanılan koruyucu örtülerdir. Tipik olarak cam elyafı, Kevlar veya kompozitler gibi hafif ve dayanıklı malzemelerden yapılırlar ve alttaki ekipmanın performansı üzerindeki etkiyi en aza indirmek için aerodinamik olarak şekillendirilecek şekilde tasarlanırlar.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç farklı radom türü vardır:

  1. Hava radar radomları: Bu radomlar, yağış, rüzgar hızı ve diğer atmosferik koşullar dahil olmak üzere hava modellerini tespit etmek ve izlemek için kullanılan hava durumu radar sistemlerini korumak için kullanılır.
  2. Uydu haberleşme radomları: Bu radomlar, hava taşıtlarında, gemilerde ve diğer araçlarda bulunan uydu haberleşme antenlerini ortamdan korumak için kullanılır.
  3. Mikrodalga radomları: Bu radomlar, telekomünikasyon, gözetleme ve savunma dahil olmak üzere bir dizi uygulama için kullanılan mikrodalga antenlerini korumak için kullanılır.
  4. Yer tabanlı radomlar : Bu radomlar, hava trafik kontrol radar sistemleri ve askeri radar sistemleri gibi yerde bulunan radar sistemlerini korumak için kullanılır.
  5. Troposcatter radomları: Bu radomlar, geleneksel iletişim yöntemlerinin bulunmadığı uzak bölgelerde uzun menzilli iletişim için kullanılan troposcatter antenlerini korumak için kullanılır.
  6. Faz dizili radomlar: Bu radomlar, hava trafik kontrolü, askeri gözetleme ve meteoroloji radarı dahil olmak üzere bir dizi uygulama için kullanılan faz dizilimli antenleri korumak için kullanılır.

Genel olarak radomlar, elektronik ekipmanı çevreden korumada ve her türlü hava koşulunda güvenilir ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaya yardımcı olmada kritik bir rol oynar.

Voloradome.com, çeşitli uygulamalar için radom tasarımı ve üretiminde uzmanlaşmış bir şirketin web sitesidir.

Volo Radomları - Deniz Radomesi - Yer Radomu Hava Radomesi,  çeşitli uygulamalar için bir dizi özel radom tasarımı, üretimi, test, analiz ve onarım hizmetleri sunar ve özel ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılayan radomlar tasarlamak ve üretmek için müşterileriyle birlikte çalışabilirler. .

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image