Arama

İtalya'da Lisansüstü Okumak için Ne Yapmalıyım?

1 yıl önce


İtalya'da Lisansüstü Okumak için Ne Yapmalıyım?
ad image
ad image

 

İtalya'da lisansüstü eğitim, Avrupa'da okumak ve pratik deneyim kazanmak isteyen uluslararası öğrenciler için harika bir seçenektir. Ülkenin zengin bir tarihi ve kültürü vardır. Bu da onu sanat ve mimarlık tarihi hakkında bilgi edinmek için mükemmel bir yer yapar. İtalya ayrıca Avrupa'nın en rekabetçi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Aslında, Bologna Üniversitesi kurulan ilk Avrupa üniversitesidir. Bugün İtalya'da hem lisans hem de yüksek lisans dereceleri sunan çok fazla üniversite vardır. Üstelik İtalya pek çok farklı programla da dünya genelinde ün yapmıştır.

 

İtalya'daki başlıca üniversiteler söz konusu olduğu zaman Scuola Normale Superiore di Pisa en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkar. Bu, öğrencilerin Ekonomi alanında Yüksek Lisans derecelerine devam edebilecekleri, Avrupa'nın en eski okullarından biridir. Yine Università degli Studi di Roma “La Sapienza” da iddialı bir konumda yer alır.  Üniversite, Hukuk, Bilim, Tıp ve Tarım dahil olmak üzere çeşitli programlar sunmaktadır. Ayrıca, CIS adı verilen uluslararası öğrenciler için İngilizce konuşan bir programa sahiptir. Pavaedu bu ülkedeki programlara dair kapsamlı bilgilerin merkezinde yer alır.

 

İtalya'da lisansüstü eğitim mükemmeldir. Lisansüstü dereceler ve kurslar sunan birçok üniversite vardır ve bunların mükemmel tesisleri vardır. Öğrencilerin, özellikle başka bir ülkede deneyim kazanmak istiyorlarsa, lisansüstü düzeyde yurtdışında eğitim almaları normaldir. Università degli Studi di Genova İtalya’da uluslararası ortamlarda bilinen bir üniversite olarak karşımıza çıkar. Bu üniversite Hukuk derecelerinin yanı sıra Bankacılık ve Finans ile Yönetim ve Pazarlama dahil İşletme dereceleri sunar. https://pavaedu.com/ sitesinden İtalya’daki üniversitelere dair kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

İtalya'da Lisansüstü İçin Öne Çıkan Üniversiteler

 

İtalya'da lisansüstü okumak, lisans derecesine sahip olan ve eğitimine devam etmek isteyenler için bir seçenektir. İtalya'da birçok lisansüstü program bulunmaktadır ve bunlar hem devlet hem de özel üniversiteler tarafından sunulmaktadır. İtalya yüzyıllardır bir öğrenme merkezi olmuştur. Ülkedeki en eski üniversite 1088'de Bologna'da kuruldu. Bu üniversite dünyadaki en köklü üniversiteler arasına yer almasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bologna Üniversite pek çok farklı yüksek lisans programına da ev sahipliği yapmaktadır.

 

İtalya’nın prestijli devlet üniversiteleri Roma'da; Roma Üniversitesi "La Sapienza", Torino'da; Torino Üniversitesi, Milano'da; Bocconi Üniversitesive Napoli'de; Napoli Federico II Üniversitesi’dir. Ülkedeki en prestijli özel üniversiteler arasında Bocconi Üniversitesi, Università Cattolica del Sacro Cuore ve LUISS Guido Carli Roma Üniversitesi bulunmaktadır. Dolayısıyla İtalya yüksek lisans konusunda alternatif seçeneklerin oldukça fazla olduğu bir ülke konumda yer alır.

 

İtalya'da lisansüstü eğitim, yurtdışındaki bir üniversitede lisans eğitimini tamamladıktan sonra daha fazla eğitim almak isteyenler ve eğitimlerini tamamladıktan sonra İtalyan üniversitelerinde araştırma yapmak veya ders vermek isteyenler için mükemmel bir seçenek olabilir. İtalya'da yüksek lisans dereceleri sunan birçok üniversite var. En popüler olanlardan birisi de Roma Üniversitesi’dir.

 

Roma Üniversitesi (La Sapienza), 1303 yılında Papa Boniface VIII tarafından kuruldu ve onu Roma'nın en eski üniversitesi yaptı. Galileo Galilei, Leonardo da Vinci ve Niccolò Machiavelli gibi birçok ünlü mezunuyla tüm Avrupa'nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak kabul edilir. Üniversite 27 farklı lisans derecesi, 100'ün üzerinde yüksek lisans derecesi ve 30'dan fazla doktora programı sunmaktadır.

 

Bologna Üniversitesi İtalya’da yüksek lisans yapmak gündeme geldiği zaman akla ilk gelen seçenekler arasında yer alır. 1088 yılında Papa II. Urban tarafından kurulan bu üniversite, Avrupa'da lisansüstü düzeyde bir derece programı sunan ilk üniversitedir. Bugün Bologna ve Ferrara'daki kampüslerine yayılmış 3 milyondan fazla kitap ve 5 milyon el yazması içeren 40'tan fazla kütüphaneye sahiptir. Üniversitenin ayrıca dünya genelinde hayata geçirilen pek çok projede imzası bulunuyor.

 

İtalya'da Lisansüstü Eğitimin Kalitesi Nasıldır?

 

İtalya'da lisansüstü eğitim birinci sınıf olarak kabul edilir ve çok tatmin edici olabilir. Ülke, yüksek lisans ve doktora dereceleri de dahil olmak üzere lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için çeşitli seçenekler sunmaktadır. Ülkedeki üniversiteler mükemmel araştırma tesisleri, uluslararası üne sahip öğretim üyeleri ve çok çeşitli programlar sunmaktadır. Böylece İtalya geçmişten günümüze kadar uzanan süreç içerisinde lisansüstü eğitimi konusunda popüler bir destinasyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

İtalyan yüksek öğretim sistemi, öğrencilere yurtdışındaki birçok üniversite ve kolejden birinde eğitim alma fırsatları sunar. Yurtdışında eğitim almakla ilgileniyorsanız, ancak nereye gideceğinizden emin değilseniz, o zaman İtalya, İngilizce olarak öğretilen lisansüstü programlar sunan birçok en iyi üniversiteye sahip olduğu için sizin için ideal bir seçim olabilir. Pavaedu.com tam da bu noktada yüksek lisans tercih sürecinizin yönetilmesi konusunda profesyonel bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

 

İtalya'da bir yıldan dört yıla kadar İngilizce olarak verilen lisansüstü eğitim programları sunan 60'ın üzerinde devlet ve özel üniversite bulunmaktadır. Dolayısıyla İtalya’da tam da istediğiniz alanda yüksek lisans yapabilirsiniz. Lisansüstü eğitim, öğrencilerin halihazırda lisans derecesine sahip olanlar için tasarlanmış dersler veya programlar alarak bilgi ve becerilerini genişletme zamanıdır. Bu tür eğitim genellikle lisans derecesi aldıktan sonra yapılır. İtalya lisansüstü eğitim konusunda köklü bir geçmişe sahip olan bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

İtalya'da Bologna Üniversitesinde Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi

 

Lisansüstü eğitim dünyanın birçok yerinde verilmektedir. Avrupa'da, uluslararası öğrenciler için yüksek kaliteli lisansüstü programlar sunan birçok üniversite vardır. Bu üniversitelerden biri de Bologna Üniversitesi'dir. İtalya'nın Bologna şehrinde bulunan, 1088 yılında hukuk ve tıp öğrenim merkezi olarak kurulmuştur. Bugün, hem lisans hem de lisansüstü düzeyde birçok farklı ders sunmaktadır.

 

Bologna Üniversitesi'nde uluslararası bir öğrenci olarak okumak için, kendi ülkenizden geçerli bir pasaporta sahip, olmanız gerekir. Yine yüksek bir dil skoru ve mezuniyet belgesinde yüksek bir derece almış olmalısınız. Pavaedu.com İtalya’daki yüksek lisans başvuru sürecinde nitelikli bir danışmanlık hizmetinin merkezinde yer alarak; tam istediğiniz özelliklere sahip bir şekilde yüksek lisans yapmanıza olanak tanımaktadır.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image