Arama

Kelepçe

7 yıl önce


Kelepçe
ad image
ad image

Bir dönem cemaat içinde etkin roller üstlenen ve 17-25 Aralık operasyonu sonrası yollarını ayıran Gülerce, günlerdir konuşulan başörtülü kadına kelepçe takılmasını kaleme aldı.

YÜREK YANGINI

"Manisa'da işin içinde iş var" başlıklı yazısında başörtülü kadına kelepçe takılmasına tepki gösteren yazar, "28 Şubat zulmünü yaşamış, başörtüsünden dolayı itilmiş kakılmış üniversite öğrencilerinin acısını iliklerine kadar hissetmiş insanlar, “ne oluyoruz, neler oluyor?” diye bir yürek yangını hissettiler." ifadelerini kullandı.

HERKES KENDİNE DEMOKRAT

Hukuksuzluğun sadece başörtülü bayanlara yapıldığı için değil, kime yapılırsa karşı çıkmak gerektiğinin altını çizen Gülerce, sıkıntının kaynağının herkesin kendine demokrat olması, demokrasi talep ederken sadece kendisini düşünmesi olarak açıkladı.

"Ben emniyet içindeki Paralel Yapı’nın, etkisini ve varlığını hala koruduğunu düşünenlerdenim" diye yazan Gülerce, yakın dönemde emniyet teşkilatı içinde tartışılan hareketleri sıralayarak yazısına şöyle devam ediyor:

SANKİ ÜZERİNDEKİ KARA BULUTLARI DAĞITMAYA ÇALIŞIYORLAR

"Manisa’daki hukuksuzlukla ilgili de şüphelerim var. Gezi olaylarında bir bayanın yüzüne bir adım mesafeden biber gazı sıkandan şüphelenirim. Çadırların yakılmasından şüphelenirim. Terör yuvasını basar gibi anaokullarının, kreşlerin üzerine çökülmesinden şüphelenirim. Üniversite öğrencilerine tokat atılmasından, saçından tutulup bir bayanın sürüklenmesinden şüphelenirim. Bir teröristin cansız bedeninin iple bağlanıp yerlerde sürüklenmesinden şüphelenirim. Bunların hepsi, otonom bir yapıdan hesap sorma meselesini özünden saptırmaya, sulandırmaya yarıyor.

Mesela, bu Manisa’daki son hadise, AK Parti’nin seçim zaferinin hemen ardından, daha YSK kesin sonuçları açıklamadan geldi. Sanki üzerlerinde toplanan kara bulutları dağıtmaya, kaybettikleri mütedeyyin kamuoyunu kazanmaya çalışıyorlar.

Manisa Emniyet müdürünün derhal açığa alınması, bu işlemi yapan polisler hakkında inceleme başlatılması, hükümetin hassasiyetini göstermesi bakımından çok isabetlidir."

 

Kaynak: AjansHaber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image