Arama

KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDIMI 2015-2016

8 yıl önce


KYK BURS SONUÇLARI AÇIKLANDIMI 2015-2016
ad image
ad image

KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanır? bu hafta açıklanır mı? sorusu hala yanıt bulamadı. 2015 yılının sonlarına yaklaşıldığımız ve ilk burs alma zamanına az bir süre kaldığı bu günlerde KYK Burs sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Her gün büyük bir heyecanla burs ve kredi sonuçlarının açıklanma tarihini bekleyen öğrenciler, geçtiğimiz hafta da sonuçların açıklanmaması üzerine umutları bu haftaya bıraktılar. 2015-2016 eğitim yılı KYK burs sonuçları açıklanma tarihi ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Sonuçların açıklanması KYK burs başvurusu yapan öğrenciler açısından oldukça fazla önem taşıyor. Kredi yurtlar kurumu tarafından üniversite öğrencilerine sağlanan yurt, burs ve kredi başvurularını geçtiğimiz aylar içerisinde yapılmasının hemen ardından sonuçların açıklanması için umutla bekleyiş başlamıştı. Peki, 2015-2016 KYK Burs sonuçları ne zaman açıklanır? KYK başvuru sonuçlarının açıklanması ile ilgili henüz net bir bilgi yok. Gözler, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan açıklamada. Sonuçların geçtiğimiz dönemlerde aralık ayı içerisinde açıklanmış olması bu yıl da aralık ayı içerisinde sonuçların açıklanacağı yönünde tahmin ediliyor. KYK bursu ne kadar olacak? Sonuçlar açıklandığında, KYK burs ve kredi başvuru sonuçları nereden öğrenilecek? Üniversite eğitimlerinde imkânı olmayan öğrenciler için devlet tarafından verilen ve karşılıksız olan burs başvuruları geçtiğimiz aylarda yapılmıştı.Peki KYK Burs başvuru sonuçları açıklandı mı? Üniversite öğrencileri için yurt ve burs desteği sağlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) her eğitim yılı öncesinde belirli tarih aralıklarında öğrencilerin başvuru taleplerini alarak, çeşitli değerlendirmelere tabii tutuyor. Bu değerlendirme sonucunda üniversite öğrencilerinin yurt ve burs/kredi desteği alıp, almayacağı belirleniyor. KYK burs başvurusu yapan öğrencileri KYK burs sonuçları nasıl öğrenilir? İlk burs ne zaman alınacak sorusunun cevaplarını haberimizden, Kredi yurtlar kurumunun resmi internet sitesinden ve e devlet uygulaması üzerinden birkaç dakika içerisinde öğrenebilecekler. 2016 yılı için Kredi Yurtlar Kurumu tarafından değerlendirilecek olan KYK burs sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçların açıklanmanı sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler ilk burs ne zaman alınacak sorularının cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI ARALIK AYINDA!

KYK burs sonuçlarının açıklanması için geri sayımın başladığı bu günlerde burs başvurusu yapan öğrenciler KYK burs sonuçlarının açıklanacağı tarihi sabırsızlıkla bekliyorlar. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen burs ve kredi sonuçları ile ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmedi ve  ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi. KYK Sonuçlarının geçtiğimiz dönemlerde aralık ayı içerisinde açıklanmış olması bu yıl da aralık ayı içerisinde sonuçların açıklanacağı yönünde tahmin ediliyor. Burs ve kredi sonuçları ile ilgili gelişen haberleri ajanshaber.com dan ve haberimizden öğrenebilirsiniz.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI GÜNCEL HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN!

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA YAPMAK  İÇİN TIKLAYINIZ!

E DEVLET KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

2016 YILI BURS MİKTARLARI VE İLK BURSUN ALINACAĞI TARİH

KYK bursu başvurusu yapan öğrenciler sonuçların açıklanması sonrasında ilk burs ne zaman alınacak merak ediyorlar. Kredi ve Yurtlar kurumunun yapmış olduğu açıklamaya göre, 11.01.2015 tarihine kadar e-devlet şifresi ile kredi/burs taahhütnamesini onaylayan öğrenciler kredi/burs ödemelerini ve banka kartlarını T.C. kimlik numarası son hanesine göre 19.01.2015-23.01.2015 tarihleri arasında hesaplarının açıldığı/açılacağı Şubelerimizden alabileceklerdir. Kart teslimleri yalnızca öğrencilerin kredi/burs hesabının açıldığı Şubemizce gerçekleştirilebileceğinden sorgulama sonucunda öğrenilen şubemize aşağıda belirtilen tarihlerde veya daha sonraki tarihlerde müracaat edilmesi gerekmektedir.

T.C. Kimlik No Son Hanesi Ödeme ve Kart Teslim Tarihi

0 - 11.01.2016
2 - 12.01.2016
4 - 13.01.2016
6 - 14.01.2016
8 - 15.01.2016

kyk burs sonuçları

2016 YILI KYK BURS MİKTARLARI

2014 yılında 300 TL olan burs/kredi miktarları, 2015 yılı Ocak ayından itibaren 330 TL'ye, günlük beslenme yardımımız ise 7.30 TL'den 8 TL'ye yükseltilerek öğrencilerimize katkıda bulunulmuştur. 2016 yılı için yurt ücretleri ve depozito miktarlarına yapılan artış oranı ise burs/kredi ve beslenme yardımı artış oranından daha düşük olarak düzenlenmiştir. 

Depozito; yurtlarımızda kalan öğrencilerin zamanında yatırılmayan yurt ücretlerine veya yurtta yapacakları zarara karşılık olarak tutulan parayı ifade etmekte olup yurttan ayrılmaları durumunda kendilerine iade edilmektedir. Burs/kredi artış oranı : %10Beslenme yardımı artış oranı : %9.59Yurt ücreti ortalama artış oranı : %8.69

Kasım seçimleri sonrasında alınan bilgilere göre, kyk burs ücretlerinin 400 tl olacağı söylenmektedir.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA YAPMA! (ŞİFRESİZ)

KYK burs sorgulama işlemi için öncelikle yapmanız gereken yazımızın altında size verdiğimiz linke tıklamaktır. Ardından; 

  • Açılacak olan sayfada kredi numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı eksiksiz bir biçimde giriniz.
  • Ardından hangi şekilde arama yapacağınızı seçiniz.
  • Daha sonra resimdeki işlem kodunu doğru bir şekilde giriniz.
  • Son işlem olarak da ara seçeneğine tıklayınız.

Eğer işleminizi gerçekleştiremiyorsanız 444 19 61 numaralı telefonu arayarak burs sonucu sorgulamanızı yapamadığınızı iletiniz. Bu işlemleri hallettikten sonra öğrenim kredisi sorgulamanızı tamamlamış olacaksınız.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI E-DEVLET'TEN ÖĞRENME!

E-Devlet üzerinden KYK öğrenim kredisi sorgulamanızı yapmak isteyen öğrencilerin öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmaları gerekmektedir.  Eğer E-Devlet şifreniz yoksa bir PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi başvurusunda bulunarak, üzerinde T.C kimlik numarası yazılı kimlik kartı ve 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrelerini alabilirler. E devlet şifresi aldıktan sonra yapılması gereken işlem sırasıyla şu şekilde olmalıdır.

Öncelikle haberimizin üst kısmında vermiş olduğumuz E DEVLET ÖĞRENİM KREDİSİ SORGULAMA linkine tıklayın!

Ardından karşınıza çıkan ekranda belirtilen alanları doldura kimlik doğrulamasını yapın.

Sistem tarafından yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girin

Sisteme giriş yaptıktan sonra sol bölümde bulunan hizmetler kategorisini tıklayın açılan sayfada sol bölümde bulunan alfabeden Y  harfini tıklayın! “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü” başlığı altında bulunan KYK Öğrenim Kredisi Sorgulama tıklayarak KYK bursu sorgulamanızı yapabilirsiniz.

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image