Arama

LGS Deneme ile Hayatınıza Yön Verin

2 yıl önce


LGS Deneme ile Hayatınıza Yön Verin
ad image
ad image

Eğitimin ve stresli sınavların en önemlisi başlangıç basamağı olan Liselere Geçiş Sınavı’dır. Öğrenciler, LGS deneme setleriyle ilk kez hayatlarını belirleyen sınava çalışmanın heyecanını yaşarlar. Ancak bu dönemde öğrenci kendisi için radikal seçimler yapamaz, seçim yaparak kendi hayatına yön verme tecrübesi henüz gelişmemiştir. Velilerin kurtarıcısı olarak internet sitesi görülebilir. Sitede yer alan birbirinden çeşitli LGS deneme kitapçıklarıyla çocuklarınızın hayatlarına giden ilk dönemece ışık tutabilirsiniz. Özellikle siteden sipariş verdiğiniz çalışma içeriklerinin vaktinde ve güvenli bir şekilde size ulaşması, çocuğunuzun hazırda olan ders şevkinin kırılmaması adına değerli olacaktır.

Deneme seçimi yaparken göz önüne almanız gereken bazı özel durumlar vardır. Özellikle çocuğunuzun kayıtlı bulunduğu okulun rehberlik servisi ve varsa dershanenin eğitim koçları, sizlere büyük oranda yol gösterici olacaklardır. Yazımızın devamında bu bağlamda size yol gösterici olmak üzere sunacağımız önerileri bulabilirsiniz.

Çocuğum İçin LGS Deneme Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Onun için hayal ettiğiniz kariyer ve onun eğilimleri, deneme seçimlerinizin belki de en belirleyici etmenleri olacaktır. Çocuğunuzun yönelimlerine göre, yayınevlerinin seviyelere göre LGS deneme setlerinden tercih yapabilirsiniz. Şu sorulara vereceğiniz yanıtlar sizin karar verme sürecinizde dikkat etmeniz gereken noktalar olacaktır:

  • Eğilimleri neler ve liseden neler bekliyor?
  • Ders çalışma durumu nasıl?
  • Sayısal seviyesi ne durumda?
  • Günde kaç soru çözüyor / çözmek istiyor?
  • Sınava ne kadar zaman kaldı?
  • Onun seviyesindeki diğer arkadaşlarının ne aralıkta deneme çözmesi öğretmenleri tarafından öneriliyor?

Bu sorular, yayınevleri arasından tercih yapmanızın yanında LGS deneme seçiminde seviyeye uygun bir kitap seti bulmanıza da katkı sağlayacaktır. Yayınların hazırlamış olduğu deneme setleri hakkında internetteki diğer kaynaklardan da özellikle seviye konusunda görüş alabilirsiniz. Çocuğunuzun seviyesini netleştirmek adına, karma orta seviyeli bir deneme çözerek doğru yanıt verdiği soru orantısına göre yol haritası çıkarmayı da değerlendirebilirsiniz.

LGS Deneme Nasıl Çözülür?

Deneme çözerken çocuğunuzun klasik soru bankası çalışır gibi davranmasına müsaade etmemelisiniz. Bir zamanlayıcı eşliğinde onun bu süreci nasıl yönlendireceğini kontrol edebilir, bulunduğu ortamı bir sınav ciddiyeti moduna getirebilirsiniz. Tercihen deneme çözeceği günlerde sabah erkenden kalkıp sınava gidiyor gibi davranmasına yardımcı olursanız, çocuğunuzun o gün için daha az stres yapmasına destek olursunuz. Şu detayları LGS deneme çözerken kesinlikle ihmal etmeyiniz:

  • Çocuğunuz deneme çözümüne başladıktan sonra hiçbir bahaneyle sınav kâğıdının başından ayrılmamalıdır.
  • Gerçek sınav sürecinde olması gereken o süre denemeler esnasında da uygulanmalıdır.
  • Sınavda kullanması gereken silgi ve kalem yanında bulunmalı, bahaneyle sınav ciddiyetinden koparılmamalıdır.
  • Çözüm esnasında bilemediği soru olursa, bütün bunlara sınavın sonunda bakabileceği hatırlatılmalıdır.

Çocuğunun geleceğine yatırım yapmak isteyen her ebeveyn gibi bu süreci sorunsuz yönetmek yine sizlerin elinizdedir. Eğer öğrenci okul derslerine ek bir eğitim alıyorsa, LGS deneme konusunda kurum belirli periyotlarda öğrenciler için bu işlemi toplu olarak planlayacaktır. Ancak salt bireysel çalışmayla gidilecekse, eğitim konulu yapılan pek çok araştırmanın ortak savıdır ki, konu eksiği olan çocuklar için ayda bir kez, konuları tamamlamış olanlar için 15 güne bir veya haftada bir aralıklarla deneme çözülmesi gereklidir. Bu sistematiği kendi çocuklarınız üzerinde rahatça kullanabilirsiniz.

En İyi LGS Deneme Hazırlayan Yayınevi Hangisidir?

Sınav için soru hazırlayan yayınevlerinin her birinin diğerine göre eksileri ve artıları vardır. Süreçler takip edilir, özel soru hazırlama çalışmaları yapılır. Bir yayınevinin son baskı kitabında, geçen dönemin soruları birebir bulunmaz. Sadece klasik soru tiplerinin gösterilmesi adına farklı parçalar, geçmişte çıkan farklı bir sorunun başka türevi görülür. Bu nedenle tek bir yayınevine yönlendirmek olanaksızdır. Özellikle belirtmek gerekir ki yayınevlerinde çalışan LGS deneme soru yazarlarının pek çoğu, yıllarını sınav takibi ve soru hazırlama süreçleriyle geçiren insanlardır. Bu nedenle aslına bakarsanız, kalitesiz bir yayınevinden söz etmek doğru bir yaklaşım değildir. Ancak öğrencinin seviyesine ve hedeflere yönelik, bazı yayınevlerinin kitapları arasından tercih yapılabilir.

İnternet sitesi, LGS deneme alanında hizmet veren hemen her yayınevinin kitaplarını, setlerini bünyesinde barındırır. Oldukça uygun fiyatlara satılan bu yayınevleri hakkında öğrencilerin ya da alışveriş yapan diğer kişilerin görüş ve değerlendirmelerini de site içinde yer yer bulmanız mümkündür. Site, eğitim konusunda sahip olduğu vizyon gereğince, sınava hazırlık ve derse destek konulu kitapları indirimli fiyatlarla satışa sunar. Özellikle alanında ün yapmış yayınevleriyle çalışan sitede hemen her türlü beklentiye ve seviyeye uygun kitapları edinebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image