Arama

Meme Estetiği Hakkında Herşeyi Bilmeniz Gerek!

3 yıl önce


Meme Estetiği Hakkında Herşeyi Bilmeniz Gerek!
ad image
ad image

 

Meme Estetiği Hakkında Herşeyi Bilmeniz Gerek!

Geçtiğimiz on yıldaki teknolojik gelişmeler, her zamankinden daha doğal görünen ve hissettiren meme estetiği İstanbul’da seçeneklerine yol açtı. Seçimleriniz, estetik hedefleriniz, cildinizin esnekliği ve vücudunuzun çerçevesi gibi bir dizi faktöre bağlı olacaktır. Örneğin; bazı durumlarda, Dr.Leyla Arvas meme dikleştirme ile meme büyütmeyi birleştirmeyi önerebilir.

Meme Büyütme

Bir kadının meme büyütmeyi seçmesinin birçok nedeni vardır.  Göğüslerinin çok küçük olduğunu hissedebilir veya göğüslerinin aynı büyüklükte olmadığını fark edebilir. Göğüs implantları çeşitli boyutlarda gelir. Göğüs implantlarınızla uzun vadeli memnuniyet sağlamak için doğru boyutu seçmek çok önemlidir. Quartz Clinique, İstanbulda meme ameliyatı hedeflerinize ulaşmak için en iyi implant boyutuna karar vermenize yardımcı olur. Seçtiğiniz implantın şekli öncelikle estetik hedeflerinize bağlıdır. Bazı meme implantları memeye daha yuvarlak bir görünüm kazandırır. Anatomik şekilli olarak da adlandırılan gözyaşı şeklindeki implantlar, memenin alt kısmında daha fazla dolgunluk ile doğal bir memenin yumuşak eğimini taklit eden sonuçlar yaratır.

Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

İstanbulda Meme büyütme ameliyatını genel anestezi ile gerçekleştirir, yani işlem sırasında uyuyacaksınız. Konsültasyon sırasında seçtiğiniz lokasyonda mümkün olan en küçük kesi ile operasyona başlarlar. Bir sonraki adım, cerrahın implantı yerleştirdiği cep adı verilen küçük bir alan yaratmaktır.

Yağ Transferi ile Meme Büyütme!

Kendi yağınızın fazlalık olan bölgelerinizden Liposuction sayesinde alınarak göğüse enjekte edilmesi ile tamamlanır.

Göğüs kası yalnız bırakıldığı için dokularda daha az travma ve daha hızlı iyileşme olur.

Destek dokular üzerindeki stresi azaltan biraz yağ dokusu yeterlidir.

Üst meme ve dekolte, simmasti gibi komplikasyonlar olmadan geliştirilebilir. Aslında, bölünme alanını özel olarak estetik hale getirmek için hedeflenebilir.

Göğüs şekli, yağ enjeksiyonun dikkatli yerleştirilmesiyle en ince şekilde ayarlanabilir.

Transfer edilen yağ, göğüsleri vücudun geri kalanıyla orantılı tutmak için hastanın kilo dalgalanmalarına yanıt verir.

Küçük Memeler Kaderiniz Olmasın! Meme Büyütme Estetiğine Dair Her Şey! -  onedio.com

Meme Dikleştirme

Memeler hamilelik, emzirme, kilo verme ve yaşlanma sonrasında sarkabilir ve çoğu durumda önemli hacim kaybı olur. Dr. Leyla Arvas daha fazla dolgunluk ve daha iyi bir şekil için meme büyütme ameliyatını meme dikleştirme ile birleştirmenizi önerebilir. Meme dikleştirme ameliyatı, meme başı ve areolayı areola çevresinde küçük bir kesi ile birkaç milimetre kaldırmak kadar basit olabilir. Bununla birlikte, tüm göğüs derisi sıkılaştırmak için fazla derinin alınmasını da içerebilir. Genel anestezi altındayken, mümkün olan en kısa kesiler fazla deriyi çıkarmak ve meme ucunu daha çekici, genç bir pozisyona yükseltmek için kullanılır.

Meme Küçültme

Quartz Clinique’de son zamanların en tatmin edici plastik cerrahi işlemlerden biri meme küçültme işlemidir. Meme küçültme ameliyatını düşünüyorsanız, muhtemelen bir miktar fiziksel rahatsızlık yaşıyorsunuz ve sırt ve boyun ağrısını hafifletmek istiyorsunuz. Aşırı büyük göğüsler aktif bir yaşam tarzına müdahale edebilir, gardırop seçimlerini sınırlayabilir ve istenmeyen şekilde dikkat çekebilir. Büyük göğüsler ayrıca kızarıklıklara ve cilt tahrişine neden olabilir ve sütyen kayışlarından ağrılı girintiler oluşturabilir. İşlem istanbulda genel anestezi altında yapılır. İşlem sırasında rahatsızlık hissetmeyeceksiniz ve çevrenizden habersiz olacaksınız. Meme Küçültme işlemi fazla deri ve meme dokusunun alınmasıyla gerçekleştirilir. Deri ve meme dokusunun çoğu memenin alt kısmından gelir. Meme ucu pozisyonu meme tümseği üzerinde yükselir ancak her zaman memeye bağlı kalır, böylece duyu korunur. Ek olarak, genellikle büyük göğüslerde gerilmiş olan areola, göğüs höyüğüne göre daha orantılı bir boyuta küçültülür.

Meme Estetiği İyileşme Zaman Çizelgesi

1-2 gün: Normal günlük aktivitelere devam edin (araba kullanma, duş alma, yemek pişirme, alışveriş)

3-4 gün: Okula veya yorucu olmayan bir işe dönüş

2 ila 3 hafta: Ağır aktivitelerden kaçının

6+ hafta: Egzersize devam edin

Prosedürü takiben meydana gelen ilk şişlik tipik olarak birkaç gün içinde düzelir, ancak kalan şişliğin kaybolması birkaç hafta ila bir ay sürebilir. Hastalar, ameliyattan sonra Quartz Clinique tarafından sağlanan korseli sütyenleri takmakta fayda görürler.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image