Arama

Nöbetçi Eczaneler Hangi Saatlerde Hizmet Verir

2 yıl önce


Nöbetçi Eczaneler Hangi Saatlerde Hizmet Verir
ad image
ad image

Eczaneler halk sağlığının korunmasında önemli rolü olan işletmelerdir ve bu hizmetin aralıksız bir şekilde devam etmesi gerekir. Bunun için eczaneler arasında bir nöbet sistemi bulunur. Sırası gelen eczane normal şartlarda ayda bir gün olmak kaydıyla nöbetini tutar. Bir günlük zaman dilimi zaruri hallerde biraz daha uzatılabilir, örneğin eczane sayısının az olduğu dönemlerde ya da daha olağanüstü durumlarda. Nöbet takvimi eczane işletmelerinin bağlı bulunduğu Ecza Odası tarafından belirlenir.

Bir TR nöbetçi eczane normal şartlarda 24 saat nöbet tutar. Bu durumda yine meydana gelebilecek olan zaruri durumlara göre değişiklik gösterebilir. Nöbet sırası belirlenen takvime göre kendisine gelmiş olan bir nöbetçi eczaneler hafta içi ve Cumartesi günleri mesai saatleri dışında, Pazar günleri ise tüm gün hizmet veriler. Bu sayede sağlığı o an için olumsuz olan ve iyileşme çabası içinde bulunan hastalar kesintisiz bir şekilde ilaç temin edebilmektedir.

Nöbetçi Eczaneler Hangi Konularda Yetkili Değil

Tüm dünya devletlerinde olduğu gibi ülkemizde de her meslek dalı bazı yasalar ve yönetmeliklerle çizilen sınırlar içinde hizmet verir. Bu sayede bir yandan oluşabilecek haksız rekabetlerin önüne geçilmesi, diğer yandan vatandaşların en iyi hizmete ulaşması amaçlanır. Ayrıca belli bir düzende korunmuş olur. Nöbetçi eczanelerin yetki ve sorumlulukları normal mesai saatlerinden farklılık göstermez. Hastaların eczaneler konusunda kafasına takılan soruların aşında ‘eczaneler iğne yapabilir mi’ sorusu gelir.

Eczanelerin enjeksiyon yapması yasalar ile sınırlandırılmıştır. Aksi durumlarla karşılaşılırsa uygulamayı yapan eczane için şikayet yolu açıktır. Eczaneler enjeksiyonun yanı sıra, kulak delme, açlık kan şekeri ölçme, kan grubu öğrenme ve benzeri işlemleri de yapamazlar.

Nöbetçi Eczaneyi Nasıl Bulabilirim

Teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı yıllarda nöbetçi eczaneleri bulmak; hele ki yörenin yabancısıysanız oldukça zordu. Gelişen iletişim teknolojisi sayesinde ise sadece birkaç tıklama yaparak nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgilere sahip olunabilir. İnternette o gün nöbetçi olan eczanenin açık adresi ve iletişim numaraları açık bir şekilde kamuoyu ile paylaşılır. Daha detaylı bilgi için https://www.trnobetcieczane.com/ilce/istanbul-gaziosmanpasa-nobetci-eczaneler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image