Arama

Obama: Rusya ve Türkiye ortak düşmana odaklanmalı

8 yıl önce


Obama: Rusya ve Türkiye ortak düşmana odaklanmalı
ad image
ad image

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen 2015 Dünya İklim Zirvesi kapsamında bir araya geldi. ABD'nin Paris'teki OECD Daimi Temsilciliği'nde gerçekleştirilen 1 saatlik görüşmenin ardından iki lider, gazetecilerden soru almadan kısa birer açıklama yaptı.

'TÜRKİYE'NİN KENDİNİ SAVUNMA HAKKINI DESTEKLİYORUZ'

Görüşmede 'Türk-Rus ilişkilerinin normalleşmesi'ni ele aldıklarını "Derdimiz buradan zararla çıkmak değil, tam aksine bunu barışa dönüştürmek suretiyle bölgenin barışına katkıda bulunmaktır" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Buradaki derdimiz, bu işin diplomatik başlıklar, söylem içerisinde nasıl neticeye kavuşturulmasıdır. Zira bölgedeki gerilimler, bizleri de üzmektedir" diye konuştu.

Bu, Erdoğan ve Obama'nın son bir ay içinde yaptığı ikinci yüz yüze görüşme oldu. İki lider son olarak Rusya'ya ait Su-24 tipi savaş uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesinin ardından bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image