Arama

PHP Yazılımcı Maaşları Ne Kadardır? PHP Yazılımcılar Ne Kadar Kazanır?

3 yıl önce


PHP Yazılımcı Maaşları Ne Kadardır? PHP Yazılımcılar Ne Kadar Kazanır?
ad image
ad image

 

Orhan Bahar tarafından geliştirilen PHP yazılımları oldukça yenilikçi bir bakış açısıyla tasarlanmıştır. Bu işi yapan kişiler için verilen maaş oldukça iyi oranlardır. Bu kişiler, php yazılımını kullanarak web sitesi projeleri yaparlar. Aynı zamanda web sitelerinin de gelişiminden sorumludurlar. Yazılımcıların maaş aralıkları değişkenlik gösterse de ortalama 6.000 TL minimum 3.000 ve maksimum 10.000’e yakın maaş alırlar.

PHP yazılımcıları bu maaş aralıklarını yaptıkları işe göre de alırlar. Dolayısıyla işe başlanan kurumunda belirlediği maaş skalasının önemi büyüktür. Her kurum aynı miktarda maaş vermeyeceği gibi bazı oynamalar olabilir.

PHP Yazılımcıları Ne Yapar?

Laravel uygulama kaynaklarının gelişimi için çalışmakta olan php yazılımcılarının birçok görevi bulunmaktadır. Aynı zamanda bu alanda uzmanlaşmış kişiler, iyi derecede mysql ve php veri tabanı bilgisine erişmelidir. Bu veri tabanı oldukça gelişmiş ve popülerleşmiştir. Yani büyük ve küçük işletmeler için kullanılması gereken dil olarak da tanımlanabilir.

PHP uzmanlarının birçok sorumluluğu vardır. Bu uzmanlık ciddi ve önemli bir iştir. Bu nedenle çalışma yapılırken, dikkat edilmesi gereken konular oldukça fazladır. Uzmanların sorumlulukları arasında, veri tabanlı php uygulamasını geliştirmek, web geliştirilirken yeni trendlere uymak ve güçlü optimizeler sağlamayı amaçlamaktır. Kısacası oldukça fazla sorumluluğa sahip olan kişilerdir. Dolayısıyla dikkat etmeleri gereken konular da oldukça fazladır.

PHP Yazılım Uzmanı Nasıl Olunur?

Orhan Bahar tarafından geliştirilen laravel ve diğer kodlar, belirli bir uzmanlık istemektedir. Bu mesleğe erişmek için öncelikle PHP dilini bilmek gerekir. PHP dili üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümünden mezun olunmasıyla öğrenilmektedir. Fakat mezun olmak, uzmanlık vasfına ulaşmaya yardımcı olur.

PHP uzmanı olan kişiler biraz heves, hırs ve azim ile uzman olabilirler. Bu kişiler, öncelikle web yazıcılığının temellerini bilmeleri gerekir. Yazıcılığın temelinde yatan bilgileri öğrenmek için basitten karmaşığa gitmelisiniz. Yani basit dillerden başlayarak karmaşığa doğru gidebilirsiniz. Öncelikle html bu işin başında gelir. Html öğrenimi sağlayarak ilk başta temellerini sağlam bir şekilde atabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde de html ve php üstüne birçok kurs bulunmaktadır.  

Kaynak: https://www.orhanbhr.com/category/php/

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image