Arama

Ramazan Süsleri Çeşitleri ve Özellikleri

1 ay önce


Ramazan Süsleri Çeşitleri ve Özellikleri
ad image
ad image

 

Ramazan ayını kutlamak için yaşam alanlarınızı süslemek mi istiyorsunuz? Çeşitli Ramazan süsleri sayesinde istediğiniz şekilde bir dekorasyon oluşturmanız mümkün. Ramazan ayının coşkusunu yansıtan süslemeler arasında farklı boyutlarda ve tasarımlarda bannerlar, kaligrafiler, balonlar ve stickerlar yer almakta. Peki bu ürünleri daha yakından tanımak ister misiniz?

 

Ramazan Süsleri Nedir?

 

Kısaca ifade edecek olursak Ramazan süsleri, mübarek Ramazan ayının gelişini kutlamak ve mekanları süslemek için kullanılan süslerdir. Bu süsler genellikle evlerde, sokaklarda, camilerde ve iş yerlerinde kullanılır. Ramazan ayının manevi değerini yansıtan ve birliği pekiştiren bu süslemeler birçok farklı çeşitte üretilir. Asma süsler, yazılar veya balonların yanı sıra mısır kutuları, konuşma balonları ve flamalar da süs çeşitleri arasında yer almakta.

 

Ramazan peçeteleri gibi süsler aynı zamanda iftar sofralarını, sahur masalarını veya özel etkinlik alanlarını süslemek için de kullanılmakta. Özellikle restoranlar, oteller veya tatlıcılar bu süslemeleri tercih edebiliyor. Renk ve desen açısından birbirinden farklı dekorasyonlar genellikle Ramazan ayının geleneksel motifleri ve sembolleriyle üretiliyor.

 

Ramazan Süslemeli Balon Çeşitleri

 

Ramazan süsleri arasında öne çıkan seçeneklerden biri balon çeşitleridir. Bu aya özel etkinliklerde kullanmak için üretilen birçok balon seti mevcut. Örneğin kubbeli cami ve hilal şeklinde imal edilen folyo balonlarla bahçenizde düzenleyeceğiniz bir etkinliğe hazırlık yapabilirsiniz. Ayrıca bu folyo balonlar helyumla şişirildiğinde çok daha hoş bir görünüm sunmakta.

 

1. sınıf folyo malzemeden üretilen Ramazan balonları dayanıklılıkları sayesinde uzun süreli kullanım imkanına sahip. Hilal, kandil veya bulut desenli bulunan folyodan balon çeşitleri de oldukça dikkat çekici. Bu balon setlerinde ayrıca dua eden çocuk motifi de yer alıyor. Tabii ürünlerde sağlığa zararlı herhangi bir boya veya malzeme kullanılmamakta.

 

Ramazan temalı balon çeşitleri arasında gold krom, deniz kumu veya küf yeşili renkli balon setleri de yer almakta. Ayrıca cami, kandil veya hilal motifli farklı renkli lateks balon çeşitlerini de bu kategoride değerlendirebilirsiniz. Bazı lateks balonların üzerinde "Hoş Geldin Ramazan" gibi yazı baskıları mevcut. Bu balonlar sayesinde davetlerinizde daha şık bir ortam yaratabilirsiniz.

 

Dini Motifli Stickerlar

 

Dini motiflerle bezenen stickerlar iç mekan kullanımına uygun seçenekler arasında yer almakta. Piyasada örneğin "Hoş Geldin Ramazan" temalı ay yıldızlı stickerlar büyük ilgi görüyor. Bunların yanı sıra deve veya kandil motifli yapışkanlara da talep yüksek. Ayrıca yapışkanlı Ramazan süsleri arasında çiçekli ve bitki desenli çeşitler de mevcut.

 

"Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan" yazılı ve Kâbe desenli parlak malzemeden yapılan çıkartmalar ayrıca dikkat çekici. Bu ürünler özellikle giriş kapısına yapıştırmak için oldukça uygun. Bununla birlikte birçok çıkartmayı duvar, cam veya masa gibi yüzeylerde kullanabilirsiniz. Bu sayede ev veya iş yerinize Ramazan coşkusunu yansıtabilirsiniz.

 

Kaligrafi Bannerlar

 

Ramazan temalı süsler arasında kaligrafiler de en çok ilgi gören ürün çeşitleri arasında yer alıyor. Örneğin kaligrafi bannerlar arasında "Hoş Geldin Ramazan" yazılı iki katlı ürünleri masanızın üzerine gererek kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Arapça "Eid Mubarak", "Ramadan Kareem" veya "Ramadan Mubarak" yazılı ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Duvara asmaya daha uygun olan bu bannerlar genellikle altın renkte üretiliyor. Ayrıca setlerin kurdeleyle birlikte gönderilmesi süsleri kolayca asmanıza yardımcı olmakta.

 

Ramazan Ayına Özel Süslerde KidsPartim Farkı!

 

Özgün desenlerde ve renklerde Ramazan süsleri satın alırken kaçırılmayacak fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız KidsPartim'le mutlaka tanışmalısınız. Parti ve kutlama malzemeleri alanında uzun yıllardır hizmet veren Bursa merkezli KidsPartim, Ramazan temalı süs malzemeleri ve dekorlar konusunda da geniş bir ürün yelpazesine sahip. Online parti malzemeleri satış sitesi kidspartim.com adresinde beğendiğiniz ürünleri uygun fiyat avantajıyla kolayca sipariş verebilirsiniz.

hrnajans
hrnajans

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image