Arama

Rusya: Erdoğan'ın istifasını değil terörizmin kaynaklarını kesmeyi amaçlıyoruz

8 yıl önce


Rusya: Erdoğan'ın istifasını değil terörizmin kaynaklarını kesmeyi amaçlıyoruz
ad image
ad image

Antonov, Rus Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye'nin IŞİD'le yaptığı yasadışı petrol ticaretine ilişkin kanıtlar sunduğu toplantının ardından RT'ye röportaj verdi. Suriye'deki teröristlerin ana gelir kaynağının yasadışı petrol ticareti olduğunu söyleyen Antonov, Suriye ve Irak'tan ‘çalınan' petrolle yapılan ticaretin ana güzergahı olarak Türkiye'yi gösterdi.  

‘UTANMADAN HIRSIZLIK YAPIYORLAR'

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çok sert ifadeler kullanan Antonov, "Elimizdeki verilere göre üst düzey Türk yöneticiler, yasadışı (petrol) ticaretine karışmış. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinden bahsediyoruz.  Türkiye yönetimi ahlakı hiçe sayıyor. Yaptığı işlere bakın! Başka bir ülkeye girip utanmadan hırsızlık yapıyorlar" diye konuştu.

‘ERDOĞAN'IN İSTİFA ETMESİNİ AMAÇLAMIYORUZ'

Erdoğan'ın bu iddiaları kabul etmeyip istifasını sunmayacağını bildiklerini söyleyen Antonov, "Bizim amacımız Erdoğan'ın istifa etmesi değil. Buna Türkiye halkı harar verir. Bizim amacımız terörizmle mücadeledir ve görevimiz, terörizmin finansal kaynaklarını kesmektir" dedi.

"Herkesi bizimle işbirliği yapmaya çağırıyoruz" diyen Rus yetkili, terör örgütlerine mali destek sunan ülkeler hakkında kanıtlara sahip olan herkesle işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Antonov, IŞİD'i yenmek için finansal kaynaklarına yıkıcı darbe indirilmesinin zaruri olduğunun altını çizerek "Maddi kaynağı olmayan terörizm dişsiz canavara benzer" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nı iddialarına ilişkin bugün yaptığı açıklamada "Bunu ispat ettikleri anda ben Cumhurbaşkanlığı koltuğunda bir dakika durmam. Kimse böyle bir iftirayı Türkiye'ye atma hakkına sahip değildir. Türkiye, bir terör örgütünden petrol alacak kadar ahlaki değerlerini kaybetmemiştir" demişti.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image