Arama

Sabri Çelebi’den hakkında yürütülen dosya ile ilgili komplo ve rüşvet iddiası

2 yıl önce


Sabri Çelebi’den hakkında yürütülen dosya ile ilgili komplo ve rüşvet iddiası
ad image
ad image

‘Palalı Sabri’ lakaplı Sabri Çelebi, kendisi hakkında soruşturma yürüten ve başka bir soruşturma kapsamında tutuklanan polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Kendisi hakkında yürütülen soruşturma kapsamında müştekilere polislerin baskısıyla aleyhe ifade verdirildiği ve Çelebi’nin kendisi hakkında yıpratma kampanyası yürütüldüğünü ticari ve kişisel itibarının zedelemeye çalışıldığı ileri sürüldü.

Sabri Çelebi, kendisi hakkında soruşturma yürüten ve başka bir soruşturma kapsamında tutuklanan polisler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Sabri Çelebi’nin avukatı Hakan Sarıhan tarafından müvekkili Sabri Çelebi adına yapmış olduğu suç duyurusu dilekçesinde, Çelebi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca soruşturma yürütüldüğü ve bu soruşturmanın kurmaca ve asılsız ithamlar üzerine olduğu öne sürüldü. Soruşturmayı yürüten ekibin başında bulunan polislerin ‘rüşvet’ suçundan tutuklandığı iddia edildi. Bu sebeple de kendisi hakkında yürütülen soruşturmanın güvenilirliğinin zedelendiği ve kurmaca olduğu öne sürüldü

Dilekçede, ilgili polislerin ‘rüşvet’ suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Çelebi hakkında yürütülen soruşturmanın da güvenilirliğinin zedelendiği öne sürüldü. Sabri Çelebi’nin iş adamı olduğunun belirtildiği dilekçede, soruşturma kapsamındaki eylemlerle hiçbir ilgisinin olmadığı ve hakkındaki soruşturma nedeniyle ticari ve kişisel itibarının zedelendiği, maddi ve manevi zarara uğradığı aktarıldı. Dilekçede, müşteki olduğu iddia edilen kişilerin polis baskısı altında yönlendirme ile aleyhe ifade vermeye zorlandığı ve müştekilere ifade vermedikleri takdirde 5 yıl boyunca özgürlüklerinden mahrum kalacaklarının söylendiği öne sürüldü. 

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan müştekilerin gözaltı süreleri dolduktan hemen sonra avukatları aracılığıyla  baskı ve tehdit altında tanımadıkları kişilerin aleyhine ifade vermiş olmaları sebebiyle psikolojik ve fiziki şiddet sonucu zorla aleyhe ifade verdirten polislerden şikayetçi olduklarının belirtildiği dilekçede, Sabri Çelebi’nin Beyoğlu’nda bulunan işletmesine yapılan operasyonda kameraların şüpheli polisler tarafından kapatılarak, delil karartma yoluna gidildiği iddia edildi. Operasyonun kamera görüntülerine ilişkin olarak rapor alındığını ve mekana giden kişilerin baskı ve tehdit uğramadığının tespit edildiği iddia edildi. Tüm şüphelilerin tespit edilmesinin istendiği dilekçede, şüpheliler hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılması ve ‘rüşvet’, ‘suç uydurma’, ‘iftira’, ‘hakaret’, ‘tehdit’, ‘görevi’ kötüye kullanma’, ‘suç delillerini gizleme’ ve ‘kişilik haklarına saldırı’ suçlarından soruşturma yürütülerek kamu davası açılması talep edildi.

Kaynak : https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yasam/818164.aspx

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image