Arama

Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?

11 ay önce


Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?
ad image
ad image

Her insan hayatının bir döneminde saçları ile ilgili problemler yaşar. Bilhassa zayıflayan, eski gücünü kaybeden ve dökülmeye elverişli hale gelen saçlar; insanların özgüvenlerini olumsuz etkiler. Saç köklerinin zayıflamasının nedenleri oldukça fazladır. Her şeyden önce, yaşın ilerlemesi, çevresel faktörler, genetik sorunlar derken insanlar bir anda kelleşme ve seyrekleşme sorunu ile karşı karşıya kalırlar.

 

Lazerli saç tedavisi olarak da bilinen saç lazeri; hem erkeklerdeki hem de kadınlardaki saç dökülmesi sorununu ortadan kaldırmasından dolayı oldukça değerlidir. İnsanlar; saçları tam olarak dökülmeden veya saç sağlıklarını kaybetmeden söz konusu sorunlara çare bulmak adına lazerli saç tedavisine başvurabilirler.

 

Lazerli Saç Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Her şeyden önce, saç lazeri nedir sorusuna cevap verelim! Lazerli saç tedavisi; zayıflayan saç köklerini uyarır. Kan dolaşımını hızlandıran bir tedavidir. Bu sayede, dökülme veya seyrekleşme sorunu yaşayan saçların en kısa sürede eski sağlığına kavuşmasını mümkün kılar. Saç lazeri; adından da tahmin edilebileceği üzere lazerli cihazdan yardım alınarak gerçekleştirilir. Zayıf, güçsüz, parlaklığını ve canlılığını çoktan kaybetmiş, her an dökülmeye meyilli saçların yeniden canlandırılması işlemi gerçekleştirilir. Lazer; saç üretimi durmuş hücreleri uyarmaya yarar. Bu sayede, saç üretimi de yeniden başlar.

 

Saç lazeri öncesinde birtakım hususlara dikkat edilmelidir. Saç analizinin yapılması son derece önemlidir. Bu analiz sayesinde saçların ve köklerin son durumuna bakılır. Buna ek olarak, kişideki var olan saç sorunları değerlendirilir. Doktor; kişinin genel sağlık durumuna, saç yapısına ve sağlığına bakarak lazerli saç tedavisinin en çok kaç seans süreceğine karar verir. Bilhassa kişinin herhangi bir saç derisi hastalığının olmadığı hallerde vakit kaybetmeden lazerli saç tedavisine başlanır. Bu noktada, saç lazeri sürecinin şu şekilde özetlenebileceğini söyleyebiliriz:

 

·         Kişinin saçlarının ve saç derisinin temiz olması şarttır. Bu yüzden, ilk olarak, dezenfekte işlemi gerçekleştirilir.

 

·         Temizlik kısmının bitmesinin ardından kişinin saç derisine lazer cihazı ile müdahale edilir. Lazer; kafada minik kanalların açılmasını sağlar.

 

·         Açılan kanallar sayesinde deri altına işlem yapmak mümkün hale gelir. İçeriğinde özel bir karışım bulunan serumlar; deri altına dikkatli bir şekilde uygulanarak işleme devam edilir. Bu sayede, lazerin saç köklerine çok daha iyi bir şekilde etki etmesi sağlanır.

 

Lazerli saç tedavisi; zannedildiği gibi saatler sürmez. Doktorun becerisine ve hastanın durumuna göre ortalama yirmi dakika içerisinde biter.

 

Saç Lazeri Kimler İçin Uygundur?

 

Saç lazeri; istenilen herkesin faydalanabileceği bir uygulama değildir. Her şeyden önce, kişinin en az 18 yaşında olması gerekir. Saç sorunu yaşayan herkes için uygundur. Saç dökülmesi ile karşılaşmayan ancak saçlarının eskiye kıyasla çok daha canlı ve parlak olmasını arzu edenler için uygun bir işlemdir. Ancak, saç derisi hastalığı bulunanlar, hamile veya emziren kadınlar için tehlikeli bir işlem olarak tanımlanabilir.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image