Arama

Samsung telefonlarının ekranları kendiliğinden kırılıyor!

8 yıl önce


Samsung telefonlarının ekranları kendiliğinden kırılıyor!
ad image
ad image

Akıllı telefon sektöründe büyük bir ivme yakalayan Samsung’u sarsacak iddia kullanıcılarından geldi. Gelmeye de devam ediyor. Piyasaya en son sürdüğü telefon Galaxy S6 Edge Plus’ın ekranının kendi kendine kırıldığı iddiası ortaya atıldı.

Şikayetler Giderek Artıyor

Samsung'ın en yeni cihazı olan Galaxy S6 Edge Plus şuan için yoğun ilgi görüyor. Bundan bir süre önce gelmeye başlayan şikayetler son dönemde giderek artmaya başladı. İnternet ortamında görsellerle beraber ortaya çıkartılan Samsung cihazların ekranındaki kırılmalar ilerleyen günlerde Samsung'un başını ağrıtacak gibi görünüyor. Başlangıçta sadece birkaç kullanıcı ile başlayan şikayetler şuan için dikkatleri üzerine çekecek düzeye ulaşmış boyutta.

 

Kırılmalar Kıvrımlı Yüzeyde Gerçekleşiyor

Samsung Galaxy S6 Edge Plus, bildiğiniz üzere kıvrımlı yüzeyi sayesinde akıllı telefon sektöründe devrim niteliğinde bir telefon. Kıvrımlı yüzeyin işlevsel özellikleri sayesinde popülerliği giderek artan telefonu sarsan şey de gene kıvrımlı yüzeyden kaynaklanıyor. Ekranın, hiç bir müdahele olmaksızın kendi kendine kırıldığı, kırılan yüzeyinde genellikle kıvrımlı ekran olduğu belirtiliyor.

Söz konusu durumun gerçekleşme sebebi olarak genleşme gösteriliyor. Sıcaklık değişimleri sebebiyle telefonun içerisinde bazı parçalar çok, bazıları ise az genleştiği için ekranda kırılmalar yaşanıyor. Şuanda konula ilgili Samsung cephesinden bir açıklama olmasa da kendiliğinden kırılma olaylarının artması halinde resmi bir açıklamanın gelmesi bekleniyor.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image