Arama

Sezgin Tanrıkulu isyan etti: Lanet olsun size

8 yıl önce


Sezgin Tanrıkulu isyan etti: Lanet olsun size
ad image
ad image

Meclis'te bugün HDP Grubu'nun Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ile ilgili Meclis araştırması açılması önerisi ele alındı.

Hürriyet gazetesinden Selahattin Sönmez'in haberine göre; teklifin, Meclis gündeminde öne alınması ile ilgili görüşmeler sırasında partisi adına söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Tahir Elçi ile birlikte çalıştığını ve 25 yıllık dostluğu bulunduğunu söyledi.

Tanrıkulu, "Kendisi ile 25 yıldır çalışma arkadaşlığım ve dostluğum var. Hazin bir biçimde yaşamını yitirdi. İşini iyi yapan bir insan hakları savunucusuydu. Kendisini karşılayacak faili meçhul maktullerin akıbetine uğradı" dedi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN TEPKİ

Tanrıkulu'nun "Sizlerin üstünü örtmeye çalıştığınız faili meçhuller" ifadesine AK Parti milletvekilleri tepki gösterdi.

Meclis Başkanı Kahraman'dan sataşmaları önlemesini isteyen Tanrıkulu, konuşma yaptığı esnada AK Parti sıralarından gelen tepkiler üzerine "Lanet olsun" diyerek konuşmasını yarım bırakıp kürsüden ayrıldı.

Tanrıkulu, kayıtlara geçmesi için konuşma metnini Meclis Başkanı Kahraman'a verdi. 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image