Arama

Tenis Raketi Seçimi

2 yıl önce


Tenis Raketi Seçimi
ad image
ad image

Tenise yeni başlayacak kişiler için güzel bir tenis raketi seçmek her zaman zor olmuştur. Bu konuda yapılan yanlışlardan bir tanesi kişinin hayranlık duyduğu tenis oyuncusunun raketini almasıdır. Bu kişiler bu oyunu yıllardır oynuyorlar ve profesyonel oyuncuların raketini kullanarak tenise başlanıldığı vakit hem alışmak zor olacak hem de kişinin bileği zorlanacaktır.

Bilek zorlanmasının sebebi profesyonel kişilerin genel olarak ağır raketleri tercih etmesidir. Kişiler başlangıç için daha çok hafif ağırlıklı raketleri seçmelidir. Birbirinden kaliteli raketler için hiç şüphe etmeden tenis.market sitesi ziyaret edilebilir. Sadece raket değil diğer ekipmanlar konusunda da 1 numara olan bu sitede çocuklar ve yetişkinler için raket modelleri yer alırken aynı zamanda profesyonel bir şekilde oynayanlar için de tenise yeni başlayanlar için de birçok model bulunmaktadır.

 

Rakette Denge Noktası

Birçok şeyde olduğu gibi tenis raketinde de denge noktası oldukça önemlidir. Raketler incelendiği vakit bazı raketlerin sap bölümünün bazı raketlerin de baş kısmının ağır olduğu görülmektedir. Bazı raketlerde de iki bölüm de eşit ağırlıkta ayarlanmıştır. Bu denge noktasını hesaplamak için geçmiş dönemlerde ilkel uygulamalara başvurulurdu. Fakat tenis.markette denge noktaları bariz bir şekilde belirtilmektedir ve bu sayede de kişiler seçimlerini rahat bir şekilde yapacaktır.

Denge noktasının sınırı 33 cm'dir. Bunun aşağısındaki raketler kafa hafif, yukarısındaki raketler kafa ağır olarak sınıflandırılmaktadır. Tenise henüz yeni başlayan kişilerin kafa ağır raketlerle başlaması pek tavsiye edilmez. Çünkü kafa hafif raketler daha kolay kontrol edilir ve tenise yeni başlayan kişiler için de kolay kontrol çok daha önemlidir.

 

Raket Fiyatları

Raket fiyatlarında net bir sayı vermek mümkün değildir. Tenis raketi seçiminde kişinin çocuk olup olmadığı, profesyonel mi yeni başlayan bir tenis oyuncusu mu olduğu oldukça fazla öneme sahiptir. Bu sebeple tenis.market sitesini ziyaret ettiğiniz vakit 300-2600 lira arasında değişen fiyatları görmeniz mümkün olacaktır. Fakat bu fiyatların sektör ortalamasına göre oldukça uygun olduğu rahat bir şekilde söylenebilir ve seviyeye göre bu fiyatlar farklılık gösterecektir.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image