Arama

Trafik cezası borç sorgulama

8 yıl önce


Trafik cezası borç sorgulama
ad image
ad image

Dijital dünyanın giderek gelişmesi ile birlikte sağlıktan eğitime, devlet işlerinden araç işlemlerine kadar bir çok bilgiye ulaşmak mümkün oluyor. Sürücüler için önemli olan trafik cezası borç sorgulama bilgisi de sürekli takip ediliyor ve geçmişte olduğu gibi sıra beklemek ve zaman kaybet artık tarih oluyor. İnternetin olduğu her yerden rahatlıkla öğrenilebilen ve sorgulaması yapılan trafik cezası sorgulama işlemleri sadece bilgisayardan değil mobil olarak telefonlardan da öğrenilebiliyor. Özellikle İstanbul'da ki araç sayısının artışı kural ihlallerini de beraberinde getiriyor. Kimi zaman bilerek kimi zamanda bilmeyerek kural ihlali yapan sürücülerin trafik cezası plakalarına kesiliyor. Sürücler için EGM trafik cezası ödeme işlemleri detayları Ajans Haber.com'da.

TRAFİK CEZASI BORÇ SORGULAMA İŞLEMLERİ 

Araç sahipleri her gün trafikte bulundukları için günün birçok saatinde kural ihlali yapabiliyorlar. Bunların sonucunda da trafik cezaları uygulanarak ihlaller önlenmeye çalışılıyor. Devletin kendi bünyesinde geliştirdiği e-devlet sisteminde ki uygulama ile sürücülerin cezalarını öğrenmesine imkan sağlanıyor. E-devlet üzerinden trafik cezasını sorgulama yapamayan sürücülerin muayene ve vize işlemlerine dikkat etmesi hatta yenileme yapmasını sağlayan bir uygulama da karşılarına çıkıyor. Trafik cezası sorgulama ve egm trafik cezası ödeme işlemleri de online olarak yapılabiliyor. E-devlet sayfasındaki sistemi kullanmak için sürücülerin e-devlet şifresine ihtiyacı vardır ve tüm resmi kurumlara ait işlemlerini ve sorgulamalarını yapabilir. Sürücüler rafik cezası ödeme işlemlerini trafik şubelerinin ve e-devlet web sayfasının haricinde PTT şubelerinden de ödeyebilir. Üstelik trafik cezalarının kredi kartı ya da nakit şekilde ödenmesi de mümkün. Ayrıca e-devlet şifresini ptt şubelerinden de edinebilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki menülere tıklayarak trafik cezanıza bakabilmeniz mümkündür. E-devlet şifresi trafik ceza sorgulama dahil olmak üzere bir çok sorgulamayı yapabilirsiniz ama trafik ceza borcunuzu ödeyemezsiniz. Bu yüzden PTT şubelerinden birine gitmeniz gerekebilir. Bunların yanı sıra eğer trafik cezası bir yayaya kesilmişse kimlik ile birlikte başvuru yapması gerekebilir. Eğer araca ceza kesilmişse ruhsat kullanarak başvuru yapılması gerekir. Ayrıca trafik ceza sorgulama sadece arabası olanlar için değil araba alacaklar içinde çok önemli bir uygulamadır. Diğer online devlet uygulamaları da oldukça işinize yarayacaktır.

EGM TRAFİK CEZASI ÖDEME
 

EGM trafik cezası ödeme işlemleri yapmak için Emniyet Genel Müdürlüğü web sayfasına girip TC kimlik no, vergi kimlik numarası ya da aracın plaka numarasını girdikten sonra özel plaka sahibiyseniz belirtilen bölgede evet şıkkını işaretleyip sayfada verilen güvenlik kodunu gösterilen boşluğa yazmanız ve sorgula tuşuna basmanız yeterli. Eğer trafik ceza sorgulama işlemi yaptıktan sonra cezanızı online olarak ödemek de istiyorsanız ekranda adım adım anlatılan ödeme şekillerini takip edebilirsiniz. Ekranınıza gelecek olan ödeme formundan sonra kredi kartı bilgilerinizi girerek cezanızın tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. Güvenlik hizmetleri sağlandığı için herhangi bir sorunla karşılama olasılığınız çok düşük. Bu yüzden bilgilerinizin üçüncü şahısların eline geçmesi imkansız. Trafik cezası ödeme işlemlerini yapacak kişilerin Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden belirtilen adımları takip etmesi yeterli olacağı gibi bankalar tarafından sunulan trafik cezası ödeme hizmetlerinden de yararlanılması mümkündür. Özellikle kredi kartı üzerinden trafik cezası ödeme işlemlerini yapmak istemeyen kişilerin banka hesapları aracılığıyla direk nakit olarak trafik cezalarını ödemesi mümkün olabiliyor.

TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!
 

TRAFİK CEZASI BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN!

 

Kaynak: Ajans Haber

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image