Arama

Tsipras vergi indirimi paketini tamamladı

5 yıl önce

Hükümetin ekonomi ekibinin, Başbakan Alexis Tsipras'ın Cumartesi akşamı Selanik Uluslararası Fuarında yaptığı açılış konuşmasında, son kurtarma programında önceden kaydedilen rekor fazlasını kullanmasını, SYRIZA'nın sol profilini artırmasını ancak çekmemesini öngören bir tedbir paketini sonuçlandırdığı bildiriliyor.

Tsipras vergi indirimi paketini tamamladı
ad image
ad image


Bilgiye göre, Başbakan tarafından açıklanması beklenen önlemler arasında şunlar bulunmaktadır: 

- 25 yaşına kadar olan gençler için asgari ücretin kaldırılması, aynı zamanda sosyal güvenlik katkılarının aynı anda azaltılmasıyla, işgücü piyasasına girmelerine yardımcı olacak bir teşvik olarak. . 

- Bireysel emekli maaşı için sosyal güvenlik primlerinin yüzde 20'den yüzde 13,3'e düşürülmesi.

- Kurumlar vergisi oranının yüzde 29'dan yüzde 26'ya düşürülmesi hızlandı. Bu önlem, vergisiz barajın indirilmesinde karşı ağırlık olarak düşünüldü ve 2020'den itibaren kademeli olarak uygulanacaktı, ancak hükümet bunu ileriye götürmeye karar verebilir. 

- 2020 itibariyle yüzde 24'lük daha yüksek KDV oranının kademeli olarak azaltılması. Aynı bilgilere göre, yemek sektöründe KDV'yi azaltmaya yönelik ilk planın devam etmeyeceği görülmektedir. 

- ENFIA mülk oranını% 30'a kadar düşürmek. Düşüş daha fakir bölgelerde daha yüksek olacaktır. Bu değişikliklerin devletin ENFIA gelirlerini 250 milyon euro veya yüzde 10 azaltacağı tahmin ediliyor. Gelirler şu anda 2,65 milyar avro seviyesinde.

Çok tartışılan hükümet planı 2019'dan itibaren emekli maaşlarında uzlaşmaya varılmasıyla ilgili olarak, kaynaklar başbakanın AB ve kurumlar arasında olumsuz tepkilere yol açacak konudan bahsetmekten kaçınmayı tercih ederken, görüşmeler devam etmekte Yunanistan'ın 2019 bütçesi. 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image