Arama

Turkcell kendi rekorunu kırdı! İşte 4,5Gnin yeni hızı!

7 yıl önce


Turkcell kendi rekorunu kırdı! İşte 4,5Gnin yeni hızı!
ad image
ad image

4,5G İhalesi'nde (IMT-A Uluslararası Mobil Telekomünikasyon Yetkilendirmesi İhalesi) en fazla frekansı bünyesine katan Turkcell,Türkiye'de 5 taşıyıcı bir araya getirerek gerçekleştirdiği ilk 4,5G testinde 1200 Mbps hıza ulaşarak kendi rekorunu kırdı.
Turkcell'in Küçükyalı'daki merkezinde testte ulaşılan 4,5G hızı,şu an piyasada olan en iyi akıllı telefonların desteklediği maksimum hızın 4 katından daha yüksek değerlere ulaştı.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, test sonrası yaptığı açıklamada,4,5G ihalesinin ardından bünyelerine kattıkları frekanslar ile gelecek yıllarda cep telefonlarında 1000 Mbps'in üzeri hızları görebileceklerini yeniden dile getirdi.
Ulaştıkları rekor hızın sadece 4,5G'nin en hızlı ve iyisi olduklarını değil,5G'ye de hazır olduklarını göstermeleri açısından önemli olduğunu vurgulayan Kuruöz, "4,5G'de en fazla frekansı almış olmamız hem önümüzdeki dönemde bize çok esnek bir oyun alanı sunacak hem de rakiplerimize göre hep daha yüksek mobil internet hızlarını sunabilmemizi sağlayacak önemli bir araç olacak" şeklinde konuştu.
Kullanılacak frekans adeti ne kadar çok olursa, ulaşılacak hızın da bir o kadar iyi olacağına dikkati çeken Kuruöz, 1 Nisan'da 4,5G'yi 3 taşıyıcıyı birleştirerek 375 Mbps'lere varan hızlarda sunabilen tek oyuncu olacaklarını kaydetti.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image