Arama

Türkiye'ye vize serbestisi için 72 şart

8 yıl önce


Türkiye'ye vize serbestisi için 72 şart
ad image
ad image

AB, bazıları öncelikli olmak üzere Türkiye’nin vizesiz seyahat için geldiğinin ispatı gerekecek.

YENİ SIĞINMACI MERKEZLERİ AÇILABİLİR

Türkiye kabul edeceği sığınmacılar için barınma merkezleri yapacak. Bu merkezlerde yapılan incelemeler sonucu, sığınmacılar Türkiye’ye hangi ülkeden geldilerse o ülkeye geri gönderilecek. Türkiye, geri gönderilişte de ‘geçiş ülkesi’ olacak. Kırklareli, Hatay ve İzmir’deki kamplarının durumlarının iyileştirilmesi ayrıca İstanbul’un yanı sıra İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da da sığınmacıların toplanacağı yeni merkezler kurulması öngörülüyor.

AB’YE TAM UYUMLU PASAPORT

Öte yandan Vize muafiyeti için Türkiye Cumhuriyeti pasaportları AB normlarına tam uyumlu hale getirilecek. Ayrıca Türkiye kendisinin uyguladığı elektronik vize sisteminden vazgeçecek; AB’nin vize istediği, Türkiye’nin vize istemediği ülkelere de yeniden vize uygulamak zorunda kalacak.
Türkiye’nin tüm bu yükümlülüklerini Temmuz 2016’ya kadar yerine getirmesi bekleniyor. Türkiye’yi 3 ay süreyle izleyecek olan AB Konseyi, yükümlülüklerin yerine getirildiğine kanaat getirirse, Ekim 2016’da vize muafiyetine onay verecek.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image