Arama

VİOP Nedir?

6 yıl önce

Uzun açılımı Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olan VİOP, bireysel ve kurumsal yatırımcıların bir araya geldiği bir piyasadır. Bu piyasada vadeli sözleşmelerin alım ve satımları gerçekleştirilmektedir.

VİOP Nedir?
ad image
ad image

            Uzun açılımı Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olan VİOP, bireysel ve kurumsal yatırımcıların bir araya geldiği bir piyasadır. Bu piyasada vadeli sözleşmelerin alım ve satımları gerçekleştirilmektedir. Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleriyle başka türev araçların, elektronik ortamlarda çeşitli alım ve satım işlemleri yapılmaktadır. Son zamanlarda hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar arasında oldukça popüler olan bu piyasa ile ilgili bilgilere http://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop adresine giderek de ulaşabilirsiniz. Buradan Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nın işlem saatlerini öğrenebilirsiniz. İşlem hacminin giderek yükselmesi, kişilerin bu piyasaya olan ilgilerini arttırmıştır. Bu nedenle konuyla ilgili detaylı bilgi sahibi olarak VİOP piyasasına atılmak gerekmektedir.

 

 VİOP'ta Nasıl İşlem Yapılır?

 

            Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda işlem görmekte olan vadeli işlem sözleşmelerinin sahip olduğu özellikler, sermaye piyasaları kanunu ile belirlenmektedir. VİOP'ta işlem yapma düşünceniz varsa; ilk önce sözleşmeleri iyi bir şekilde tanımanız ve mantıklarını öğrenmeniz gereklidir. Bunları öğrendikten sonra alım ve satım işlemlerinin nasıl yapıldığına bakmanız lazımdır. Tüm vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri bu platformda yer alarak, işlem görmektedir. Vadeli piyasalarda işlem yapılan ürünleri çok iyi analiz edebilmek istiyorsanız; türev ürünler tanımını bilinmenizde fayda bulunmaktadır. Türev ürünler denilen şey, esasında vadeli piyasalarda işlem gören başka bir varlıktan türetilen ve de değeri dayanak varlığı doğrultusunda oluşan ürünlerdir. Bu dayanak varlıklar; endeksler, pariteler, kıymetli madenler, zirai emtialar, hisse senetleri veya tahvil ve faizler gibi pek çok varlık olabilmektedir.

 

 VİOP'taki Ürünlere Niçin Yatırım Yapılmalıdır?

 

            Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası organize bir piyasada işlem yapma imkanı sağlamaktadır. Günün sonunda açık pozisyonlara taşınarak, faiz ödemeden işlem yapabilirsiniz. Ayrıca teminatlarınız Takasbank’ta tutulmaktadır ve teminatınız için de her geçen gün faizin getirisini alabilirsiniz. Sahip olduğunuz tüm teminatlarınız 125.451 TL miktarına kadar Yatırımcı Tazmin Merkezi garantisinde tutulmaktadır. Risk almak istemeyen yatırımcılar VİOP sayesinde risk yönetimi yapabilmektedir. Spot piyasadan çok daha düşük fiyatlarla teminat yatırılabilmektedir. Az miktarla bile kaldıraç etkisi yardımıyla büyük miktardaki pozisyonlara ulaşılabilmektedir. VİOP yatırımları ile ilgili çeşitli bilgilere http://www.infoyatirim.com/vadeli-islem-ve-opsiyon-piyasasi/viop web adresi sayesinde erişebilirsiniz.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image