Arama

Yerli otomobilde yerli üretimi çıkmadı!

8 yıl önce


Yerli otomobilde yerli üretimi çıkmadı!
ad image
ad image

 Yerli otomobilde yerli üretimi çıkmadı!
Türkiye'nin yerli otomobilini Türklerin yapmadığı ortaya çıktı. İsveçli Saab'ın CEO'su olarak görev yapan Mattias Bergman açıklamasında ' Birkaç tane prototipi bakana  sunduk' şeklinde açıklama yaptı. Bu açıklama ile birlikte Türklerin yapmadığına ve çakma olduğuna dair söylentileri akla getirdi. Ayrıca o dönemlerde Rizeli bir yurttaş ilk yerli otamobili 3 yıl önce kendisinin yaptığını iddia etmişti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın geçen son günlerde yerli otomobilin geliştirilmesinde kullanmak amacıyla Saab'ın 9-3 modeline ait platformun fikri mülkiyet haklarını satın aldıklarını açıkladı. Bu konuda açıklama yapan Saab, dün Trollhattan kendinde düzenlediği basın açıklamasında söz alan İsveç merkezli Saab CEO'su Bergman Türkiye ile yürüttükleri ortak proje ile ilgili bilgi verdi. ' Bildiğiniz üzere bir aratırma kurumu olan TÜBİTAK ile birlikte Türkiyenin yerli otomobil projesinde birlikte çalışıyoruz. Uluslararası pazarda bilindiği üzere bir Türk yapımı otomobil bulunmuyor. Türkiye Avrupa ve ortadoğu arasında önemli bir yere sahip. Ülkenin otomobil üretimine başlaması ülkenin ekonomisine ciddi katkıda bulunacaktır.' şeklinde açıklamada bulundu.

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image