Arama

başbakan ahmet davutoğlu, ulusa sesleniş

8 yıl önce


başbakan ahmet davutoğlu, ulusa sesleniş
ad image
ad image

Başbakan Ahmet Davutoğlu, televizyonlarda yayınlanan "Yeni Türkiye Yolunda" adlı ulusa sesleniş konuşmasında, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmede bulundu.

Konuşmasında, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışları tam manasıyla tedavülden kaldırmanın yolunun yeni anayasa olduğunu belirten Davutoğlu, "Yeni Meclisimiz bu tarihi görevi yerine getirmelidir" dedi.

Başbakan Davutoğlu, bu konuda sadece Meclis’teki siyasi partilerle değil Meclis’te yer almayan partilerle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve toplumun bütün kesimleriyle istişareyi esas aldıklarını dile getirerek, Türkiye Büyük Millet Meclisindeki en büyük grup sıfatıyla yine bu şerefli görevde öncü olacaklarını ve yeni anayasayı en geniş mutabakatla hayata geçireceklerini söyledi.

"TÜRKİYE DARBE ANAYASASININ AYABINI DAHA FAZLA TAŞIYAMAZ"

Türkiye'nin darbe dönemi imalatı bir anayasayla yönetilmenin ayıbını daha fazla taşıyamayacağını kaydeden Davutoğlu, "Türkiye’yi büyük bir tarihi mirasın taşıyıcısı, emanetçisi olarak göremeyenlerin müellifi olduğu bu anayasa, bizim için, demokrasimiz için kocaman bir ayıptır" ifadelerini kullandı.

"KİMSENİN HUKUKUNU KİMSEYE ÇİĞNETMEYECEĞİZ"

Başbakan Davutoğlu, kimsenin hukukunu kimseye çiğnetmeyeceklerini belirterek, "Güç ve kuvvetin değil hukuk ve adaletin belirleyici olduğu bir anlayışla ülkemizi yöneteceğiz. İnsanlarımıza bu inançla hizmet edeceğiz. Ayrımcılığın her türlüsünü reddedeceğiz" dedi.

"CHP VE MHP GENEL BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELECEĞİZ"

30 Aralık ve 4 Ocak'ta CHP ve MHP Genel Başkanları ile bir araya geleceğini kaydeden Başbakan Davutoğlu, "İnanıyorum ki bu görüşmelerden Türkiye için hayırlı neticeler alacağız" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Biz her türlü yapıcı eleştiriye, her türlü öneriye açığız. Her attığımız adımı diğer siyasi partilerle uzlaşma içinde atmak istiyoruz. Her aşamayı kamuoyumuzla paylaşarak çalışmalarımızı şeffaf biçimde yürütme kararlılığındayız. Bu çağrımız samimi bir çağrıdır, gereğini de yapıyoruz, yapacağız."

"7 HAZİRAN'DAN SONRA KAOS BEKLEYENLERİ SÜKUTU HAYALE UĞRATTIK"

Davutoğlu, "Piyasa beklentilerinin de çok üstünde gerçekleşen üçüncü çeyrekteki yüzde 4'lük büyüme, Hükümetimizin 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri arasındaki dönemi ekonomik istikrardan taviz vermeden başarılı bir şekilde yönettiğinin bir göstergesidir. 7 Haziran'dan sonra kaos bekleyenleri sükutu hayale uğrattık" dedi.

"AB'YE TAM ÜYELİK HEDEFİ BİZİM İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ"

"Avrupa Birliği'ne tam üyelik hedefi bizim için son derece önemli" ifadesini kullanan Davutoğlu, "Hükümet olarak önümüzdeki dönemde Avrupa Birliği müktesebatına uyum sürecini hızlandırmakta da kararlıyız" şeklinde konuştu.

Başbakan Davutoğlu, "Avrupa Birliği'nin evrensel normlarında ifadesini bulan değerler bizim de değerlerimizdir. Biz bu değerlerimizi öncelikle ülkemiz için, milletimiz için önemsiyoruz" dedi.

 

Kaynak: AA

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image