Arama

Havuz Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

2 yıl önce


Havuz Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?
ad image
ad image

 

Havuzların hem temiz hem de sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için havuz bakımı yapmak gerekir. Bakım ve temizlik işlemi ile havuzların kullanıma hazır hale gelmesi sağlanır. Su yüzeyinde kir ve toz çok fazla birikir. Aynı zamanda suyun dibinde de bazı kirler ve atıklar olabilir. Bunların giderilmesi için havuz bakımı ve temizliği yapılır. Havuzlardaki kirleri temizlemek için filtreleme yöntemi kullanılabilir. Bu yöntem ile kirler filtreden geçer. Daha sonra ise havuz altyapısındaki denge tankına gider. Filtrelemeden sonra temiz su tekrar havuza akar ve devir daim sağlanarak bakım ve temizleme gerçekleşir. Aynı zamanda belirli aralıklar ile genel temizlik de yapılmalıdır. Atıklar toplanabilir, havuzun duvar tabanları, filtreler temizlenebilir. Yine belirli aralıklar ile havuzun tamamen boşaltılması ve yeniden doldurulması da sağlanır.

Havuz Bakım Malzemeleri Nelerdir?

Havuzlarda bakım için kullanılan birçok farklı malzeme ve ürün bulunuyor. Öncelikle su pompası ve temizlik kepçesi bunların başında gelir. Pompa ile düzenli olarak temiz su aktarımı yapılır ve havuz bakımı gerçekleştirilir. Kepçe ile de atıklar toplanır. Havuz fırçası ise yosun ve benzeri kirlerin temizlenmesi için kullanılır. Bununla birlikte dip temizleme motoru ve robotları da kullanılan malzemeler arasında yer alır. Zemin ve duvarda süpürge işlevi gören bu cihazlar oldukça fazla kullanılır. Havuz bakım malzemeleri arasında kimyasal ürünler de vardır. Bu ürünler ile pH dengesi korunur. Genel olarak bakıldığında başlıca bakım malzemelerinin bunlar olduğu söylenebilir.

Havuz Aydınlatma Nasıl Yapılır?

Aydınlatmalar özellikle karanlık ortamlarda havuzun hem daha güvenli olmasını hem de daha estetik görünmesini sağlar. Doğru konumlandırılması gerekir ve aydınlatma seviyelerinin havuza ve ortama uygun olması gerekir. Genel olarak havuz aydınlatmaları su altına, havuz üstüne ve yan duvarlara uygulanabilir. Doğru şekilde monte edilir ve havuzun aydınlık olmasını sağlar. Aynı zamanda gece havuz bakımı yapılacak ise iyi bir görüş imkanı sunar. Aydınlatma monte edilecek yerler uygun şekilde açılır ve ışıklar yerleştirilir. Bu aydınlatmalar sudan zarar görmeyecek bir şekilde tasarlanmıştır.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image