Arama

İKİ KENT BAKAN SARI'YI PAYLAŞAMIYOR

7 yıl önce


İKİ KENT BAKAN SARI'YI PAYLAŞAMIYOR
ad image
ad image

Yeni hükümette Ankara siyasetine sürpriz gelen iki isimden biri oldu Fatma Güldemet Sarı. Sarı’nın Çevre ve Şehirçilik Bakanlığı’na, Bülent Tüfenkçi’nin de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na getirilmesi, en ilginç olan görevlendirilmeler olarak konuşuldu günlerce.

Ancak Fatma Güldemet Sarı, Aile Bakanlığı dışında göreve getirilen nadir kadınlardan biri olduğu için, üstelik Adana’da siyaset yapan Ömer Çelik ve Necdet Ünüvar gibi güçlü siyasetçilerin arasından sıyrılıp geldiği için ve ayrıca bekâr olduğu için dikkatleri daha fazla üzerine topladı.

Fatma Güldemet Sarı’nın bakanlığı, Adana ile Malatya arasında da ciddi bir çekişmeye neden olmuş. Malatya yerel basını, Darende doğumlu olan Sarı’yı Tüfenkçi ile birlikte ‘Malatyalı bakanlar’ sınıfına sokmuş. Adana basını da “Malatya bakanımızı çalıyor” diye tepki göstermiş. Bu tatlı çekişmenin dışında kalan Fatma Güldemet Sarı’nın her fırsatta Adanalı olduğunu söyledi. Bu nedenle Adanalılar bakanlarını şehre ilk gelişinde kendisini mehter takımı ile karşılayarak coşkulu şekilde sahip çıktı.

 

Kaynak: Hürriyet

 

 

 

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image