Arama

Kırım’da elektriksiz yerleşim birimi kalmadı

8 yıl önce


Kırım’da elektriksiz yerleşim birimi kalmadı
ad image
ad image

Elektrik iletim kulelerine gerçekleştirilen saldırıların ardından 2.5 milyon Kırımlı elektriksiz kalmış ve yarımadada olağanüstü hal ilan edilmişti.

Acil Durumlar Bakanlığı’nın açıklamasına göre, son 24 saatte 19 jeneratör tahsis edilmesi neticesinde yarımadada elektrik verilemeyen yerleşim birimi kalmadı. Açıklamada ayrıca, yarımadaya 250 jeneratörün daha gönderildiği belirtildi.

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Kırım'da 2.5 milyon kişinin elektriksiz kalmasına neden olan enerji nakil hatlarındaki patlamaların ardından Ukrayna’yı tamir çalışmalarını bilinçli olarak engellemekle suçlamış ve ülkeye kömür sevkiyatını durdurabileceklerini söylemişti.

RUSYA'DAN KIRIM'A 'ENERJİ KÖPRÜSÜ' İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM

Bu arada Rusya’dan Kırım’a uzanacak ‘enerji köprüsü’nün kurulması için hazırlıklarda son aşamaya gelindi.

Kırım’ın resmi enerji şirketi Energo’nun başkontrolörü Andrey Anokhin “Bir enerji köprüsü yoluyla Krasnodar bölgesinden Kırım’a elektrik sağlanması konusundaki hazırlıkları tamamladık” dedi. Anokhin, Kırım’ın tarihinde ilk kez, elektrik ağının kendi kendine yetebileceğini kaydetti.

Öte yandan Novak, köprünün faaliyete geçirilmesi için kesin bir tarih olmadığını, ancak son tarih olarak 20 Aralık’ın belirlendiğini söyledi. Novak “20 Aralık son tarih olarak belirlendi. Çalışmalara daha erken başlanması için elimizden geleni yapacağız, ancak kesin tarihi net olarak henüz veremem” dedi.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image
Yorumlar

ad image
ad image