Arama

Panik Atak

1 yıl önce


Panik Atak
ad image
ad image

Panik Atak

Kişinin günlük yaşantısını olumsuz derecede etkileyen etkenlerden birisi de panik atak durumları olmaktadır. Bir anksiyete bozukluğu olarak tabir edilen panik atak pek çok kişinin korkulu rüyası haline gelmiştir. Düzenli veya ani bir şekilde gelişen panik veya korku hissinin etkisi altına girilmesi halinde meydana gelmektedir. Stres gerginlik ve endişe durumları normal durumlar olmakla birlikte bazen artış gösterebilmektedir. Bazı kişilerde bu duygular belli bir sebebe bağlı olmadan ortaya çıkabilmektedir. Bu durumlar panik atak durumları olarak da nitelendirilmektedir. Hemen hemen her yaş grubunda yoğun bir şekilde görülebilen durumları nitelendirmektedir. Panik atak bozuklukları genellikle ruhsal bir rahatsızlık olarak ilişkilendirilmiştir. Özellikle ani ve beklenmedik şekillerde ortaya çıkan ve tekrarlayan ataklar kişinin yaşantısını olumsuz derecede etkilemektedir. Hayatın akışına uyum sağlayamadan güçlük çekerek, sorunlar ile baş başa kalmaktadır. Bu sorunların çözümü için Nora Psikoloji üzerinden randevu işlemlerini de gerçekleştirerek tedavi sürecine girilebilmektedir. Uzman danışmanlar ve psikologlar yardımı ile her türlü sorunlar kaynağına inilerek ortadan kaldırılmaktadır.

Panik Atak Neden Olur?

Panik atak durumlarının neden ortaya çıktığı konusunda kesin bir bilgi bulunmamıştır. Diğer ruhsal rahatsızlık durumlarında olduğu gibi belli bir neden ortada bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra hayatta karşılaşılan stresli bir dönem veya travmatik bir süreç de oldukça etkili olmaktadır. Kişinin bir yakınını kaybetmesi veya hastalık durumları panik atak rahatsızlıkları ile karşı karşıya gelmesine neden olabilmektedir. Buna ek olarak yaşanmakta olan yoğun stres süreçleri de panik atak oluşumlarına etki edebilmektedir. Her yaş grubunu etkisi altına alabileceği gibi kimi zaman düşük şiddetli kimi zaman ise yüksek şiddetli bir şekilde oluşabilmektedir. Belirtileri arasında sıklıkla rastlanan baş dönmesi, boğulma hissi, ateş ve hızlı kalp atışı gibi semptomlar meydana gelmektedir. Oldukça stresli bir durum olarak da meydana gelen panik atak durumları kişinin günlük yaşantısını da olumsuz derecede etkilemektedir.

Online Terapi

Terapi ve psikolojik danışmanlık yardımları ile panik atak gibi sorunların önüne rahatlıkla geçilebilmektedir. Adım adım tedavi süreçleri kontrol edilerek kişinin daha sağlıklı bir ruh hali içerisine girmesi desteklenmektedir. Bazı tip hastalar evinden çıkmaya dahi korkar bir duruma gelebilmektedir. Panik atağın oluşturmuş olduğu bu durumlar için online terapi yöntemleri kullanılmaktadır. Rahatlıkla randevularınızı online olarak gerçekleştirerek yüz yüze terapiler tercih edebilirsiniz. Bu sayede evinizden ayrılmanıza gerek kalmadan psikolojik danışmanlar ile görüşerek tedavi sürecine başlamış olursunuz. Daha zahmetsiz bir terapi yöntemi de olarak online terapi birçok başarı da sağlamaktadır. Yüz yüze uygulanan her türlü teknik online terapi işlemleri ile başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Site üzerinden online bir şekilde terapi türlerinden tercihinizi yaparak randevu alabilirsiniz. Sesli ve görüntülü bir şekilde terapi sürecini başlatarak tedavi yoluna ilerleyebilirsiniz.

hrnajans
hrnajans

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image