Arama

Prp Uygulaması

1 yıl önce


Prp Uygulaması
ad image
ad image

 

Bir diğer adı Platelet Rich Plasma olan Prp Tedavisi kişinin kendi kanının özel bir uygulama ile plazma maddesinin ayrıştırılarak vücuda tekrar aktarılmasıdır. Bu işlem sonrasında ortaya çıkan platelet adı verilen plazma oldukça zengin bir hale gelmektedir. Plateletler genel olarak içerisinde bulunan büyüme faktörleri aracılığıyla yara iyileşmesinde büyük rol oynamaktadır. Bu sebeple birçok alanda sıklıkla kullanılan tedavilerden birisi olmaktadır. Özellikle cilt gençleştirme ve bazı hastalıkları daha iyi hale getirmek açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Flora klinik güvencesi altında PRP tedavisi işlemleri sorunsuz şekillerde uygulanmaktadır. Alanında uzman hekimler ve yetkili personeller aracılığıyla işlemler başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Online olarak randevularınızı gerçekleştirerek tedavi sürecine hızlı bir şekilde girebilirsiniz.

 

Prp Tedavisi ile Cilt Gençleştirme

PRP uygulamalarının sıklıkla kullanıldığı alanlardan birisi cilt gençleştirme alanları olmaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmadan kişinin kendi kanı ile uygulandığı için herhangi bir risk ve yan etki durumlarda oluşmamaktadır. Yavaşlayan hücre yenilenmesinin önüne geçilerek daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde cilt yenilenmesi gerçekleştirilmiş olur. Bu tedavi yöntemi cilt gençleştirme işleminden ağrılara, ortopedik birçok hastalıktan saç dökülmesine kadar birçok alanda etki etmektedir. Kişiden alınan kan özel bir tüp yardımı ile alınarak ayrıştırma aşamasına geçilir. Burada yapılan işlem ile büyüme faktörleri bakımından zengin halde bulunan plazma kısmı ayrıştırılmış olur. Bu işlem sonucunda ortaya çıkan karışım istenilen bölgeye uygun şekilde uygulanmaktadır.

 

Prp Tedavisi Zararlı Mı?

PRP işlemleri açısından bilinen herhangi bir yan etki ve risk durumları bulunmamaktadır. Yalnızca işlem aşamasında yapılan enjeksiyona bağlı olarak ufak şişlikler veya morarmalar oluşabilmektedir. Bu durumlarda kısa bir süre içerisinde ortam kalkacaktır. Kişinin kendi hücreleri olduğundan ötürü yapılan işlemde herhangi bir yan etki durumları da oluşmamaktadır. 2023 Prp Fiyatları İçin flora klinik ile de iletişime geçebilirsiniz. İşlemi yapacak olan kişiler belli başlı durumlara dikkat etmesi gerekecektir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, çeşitli kan hastalıklarına sahip olan kişiler için bu işlemi uygulaması uygun görülmemektedir. PRP işleminin ardından bir iki gün kadar güneş ve banyo gibi durumlardan da uzak durulması gerekecektir. Bu durumlara dikkat edildiği takdirde herhangi bir risk ve yan etki durumları da oluşmamaktadır.

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image