Arama

Tasarruf etmek için neler yapmalıyız?

2 yıl önce


Tasarruf etmek için neler yapmalıyız?
ad image
ad image

 

Kalıcı finansal başarı zaman alır. Yatırımların birikmesi, bileşik faizin gücünün işe yaraması ve kariyer hamlelerinin karşılığını alması zaman alır.

Sorun şu ki, bir mali krizle karşı karşıya kaldığınızda, genellikle çok zamanınız olmaz. Faturalar yığılıyor. Borçlular arıyor. Hızlı bir şekilde finansal değişiklikler yapmanız gerekiyor.

Bu durumlarda, tutumluluk anahtardır. Yaşam kalitenizi büyük ölçüde düşürmeden harcamalarınızı azaltmanın etkili yolları ihtiyacınız olan şeydir. Bu ipuçlarından birini seçin ve bunları, faturalarınızı ödeyecek ve mali durumunuzu dengeleyecek kaynaklara sahip olmak için harcamalarınızı azaltmanın mantıklı olduğu hayatınıza uygulayın.

Hızlı tasarruf etmenin 100 yolu

Alışverişe çıkmadan önce bir liste yazın. Herhangi bir nedenle bir mağazaya girmeden önce, satın almayı düşündüğünüz şeyin bir listesini yapın. Bir alışveriş listesi oraya odaklanmanıza yardımcı olur, ancak kitapçılar veya giyim mağazaları gibi niş mağazalar için de iyidir. Girmeden önce satışlar veya hangi ürünü satın alacağınız konusunda araştırma yapın.

Daha iyi bir banka bulun. İdeal olarak, bankanızın ücretsiz kontrole, geniş bir ATM ağına ve iyi çevrimiçi bankacılık hizmetlerine sahip olması gerekir. Bankanız sizden düzenli olarak hesap ücretleri veya ATM ücretleri alıyorsa, başka bir banka arayın. İşte bu özellikleri sunan bazı harika tam hizmet bankaları ve özellikle çevrimiçi bankacılıkta üstün olan bazı harika yalnızca çevrimiçi bankalar.

Televizyonu kapat. Televizyon elektrik tüketir, genellikle maliyetli bir hizmet içerir ve programların içinde bile reklamlarla doludur (ürün yerleştirme). Daha az televizyon izlemeyi ve bu zamanı, bu listedeki birçok öğe gibi başka bir şeyle değiştirmeyi düşünün.

10 saniye kuralında da ustalaşın. 10 saniye kuralı, herhangi bir satın alma işlemi yapmak üzereyseniz, neden satın almamanız gerektiğini 10 saniye boyunca düşünün. Buna gerçekten ihtiyacın var mı? Zaten buna benzer bir şeyin var mı? Bunun gibi bir şey ödünç alabilir misin? Şüphe duymaya başlarsan, sadece eşyayı yere bırak. Her zaman başka bir zaman satın alabilirsin!

Pencereleri aç. Evinizde yaşanabilir bir sıcaklık elde etmek için enerji kullanmak yerine pencereleri açın ve tavan vantilatörlerini çalışır durumda tutun. Bu fırından çok daha az enerji kullanır. Bunları yalnızca en uç zamanlarda, açık pencereler ve vantilatörlerin onu kesmediği zamanlarda kullanın.

Kaynak: https://www.tasarrufvakti.com/tasarruf-nedir-tasarruf-nasil-yapilir/

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image