Arama

Sizde Ev Sahibi Olabilirsiniz!

3 yıl önce


Sizde Ev Sahibi Olabilirsiniz!
ad image
ad image

 

            Kirada oturanların en büyük hayali ev sahibi olmaktadır. Ev almak isteyenler maddi imkânsızlıklar yüzünden ev sahibi olamamakta ve gerekli birikimleri olmadığı için kirada oturmak zorunda kalmaktadırlar. Ev sahibinin bir lafı ile evden çıkmak zorunda kalmak, yüksek kira ücretleri ve daha birçok konu kiracılarını her ay zorlayan unsurlar arasında yer alıyor. Ancak günümüzde artan kredi seçenekleri ve inşaat firmalarının yaptığı kampanyalar ile kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz.

Taksitle ev almak ve kira öder gibi taksit ödeme imkânları şunlardır:

            - Banka kredisiyle ev almak: Birçok banka konut kredileri ile ilgili oldukça uygun faizlerle kampanyalar yapmaktadır. Kişilerin bütçelerine göre değişen konut kredileri ev sahibi olmak isteyen herkes için alınabilmektedir. 10 ila 12 yıl arasındaki ödeme seçenekleri ile her ay kira öder gibi ev sahibi olunmaktadır. Banka kredisiyle ev almak isteyenler gerekli kredi incelemeleri ve kişisel incelemelerin ardından banka ile yapılacak anlaşma ile istedikleri eve sahip olabilirler. Banka kredisiyle ev almanın diğer bir avantajı ise, alınacak gayrimenkul bankanın ekspertizleri tarafından incelenmektedir ve evin değeri belirlenmektedir. Bu inceleme sayesinde ev sahibi olmak isteyen kişiler değerinden yüksek ev almaktan korunmuş olurlar ve bütçelerine de katkı sağlamış olurlar.

            - Kooperatiften ev almak: Kooperatifler ev sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça uygun taksitli ödeme seçenekleri sunmaktadırlar. Bir kooperatife üye olunarak her ay düzenli ödemelerle ev sahibi olabilirsiniz. İnşaat başlamadan öncesinden kooperatife üye olmak sizi daha uygun fiyatlarla ev sahibi yapacaktır. Ayrıca faiz ödemek zorunda kalmazsınız ve bütçenize daha çok katkıda bulunursunuz. İnşaattan ev almak ile neredeyse aynı olan kooperatiften ev sahibi olma seçeneği, kooperatif anlaşmaları ile haklarınızı daha çok garanti altına alan ve herhangi bir olumsuzluk durumunda haklarınıza kolaylıkla sahip çıkabileceğiniz bir yöntemdir.

            Peşinaysız ev almak için birçok özel kuruluşta kampanyalar yapmaktadır ve ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Ev almadan önce mutlaka bir bütçe planlaması yapılması ve bütçeye uygun evler tercih edilmesi gerekmektedir. Faizli ve faizsiz ödeme koşullarına sahip olan bu kurumlar ile herkes kolaylıkla ev sahibi olabilir.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image