Arama

Yeniden İlk 10’da: Tron (TRX) Fiyatında Önemli Gelişmeler

6 ay önce


Yeniden İlk 10’da: Tron (TRX) Fiyatında Önemli Gelişmeler
ad image
ad image

 

 

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, yeniden piyasa değeri bakımından ilk ona girmeyi başaran Tron (TRX) konusunda bir yazı kaleme aldı.

 

Tron (TRX) Nedir?

 

TRON (TRX), merkezi olmayan bir blockchain tabanlı platform ve kripto para birimidir. TRON, özellikle içerik oluşturuculara ve geliştiricilere yönelik olarak tasarlanmış bir blockchain ağıdır. Justin Sun tarafından kurulan TRON Vakfı tarafından desteklenmektedir ve 2017 yılında başlatılmıştır.

 

TRX, TRON ağı içindeki değeri temsil eden kripto para birimidir. Kullanıcılar TRX tokenlarını transfer etmek, saklamak ve kullanmak için kullanabilirler. Ayrıca, TRX, içerik oluşturucuların ve uygulama geliştiricilerinin platformu kullanmak için gereken kaynakları ödemek için de kullanılır.

 

TRON'un amacı, içerik oluşturucuları ve geliştiricileri merkezi olmayan bir ekosistemde desteklemek ve kullanıcılar arasında içerik ve uygulama dağıtımını kolaylaştırmaktır. Ancak, kripto para dünyasında olduğu gibi, TRX gibi varlıkların değeri piyasa koşullarına ve talebe bağlı olarak büyük dalgalanmalar gösterebilir. Bu nedenle, TRON veya diğer kripto paraları kullanmadan önce dikkatli bir şekilde araştırmanız ve riskleri anlamanız önemlidir.

 

TRX Fiyatında Son Durum

 

Birer kripto para haber sitesi olan COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi 16 Ekim günü TRON (TRX) için iyi bir gün oldu. Bitcoin (BTC) fiyatı daha sonra yalanlanacak olan ETF haberiyle 30.000 dolara yükseldi. Haberin yalanlanmasının ardından ise net bir bir geri çekilme yaşadı ama bu durum TRX’e çok farklı yansıdı. TRX’te hava olumlu seyrediyordu. Ağ üzerindeki stablecoin hakimiyeti artış gösterdi.

 

Bunlara ek olarak TRX’in 2 saatlik fiyat grafiğin incelendiğinde düşüş yapısına işaret ediyordu. Ancak 15 Ekim tarihinde 0,0858 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmasıyla, önceki on günde oluşan düşüş görüntüsü ve trendini kırdı. Bu yazının yazıldığı saat itibariyle altcoin 0,0882 dolar direnç seviyesinin yakınında işlem görüyordu.

 

Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) son 24 saatin görüntüsü ise yukarı yönlüydü. Bu hareketi yansıtan ise nötr 50 seviyesinin keskin bir şekilde aşılması oldu. Dengedeki Hacim (OBV) de alıcıların güçlü olduğuna işaret ediyordu. Son üç gün içerisinde net bir biçimde yükseldi. Fiyatın yükselişi açısından bunlar iyiye işaretler olarak yorumlanabilir. Buna benzer hareketlerin sonucunda TRX fiyatı daha fazla yükselebilir.

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image