Arama

Betonarme Demircisi Mesleki Yeterlilik Belgesi

4 yıl önce


Betonarme Demircisi Mesleki Yeterlilik Belgesi
ad image
ad image

 

Sorumlu olduğu projeye göre gerekli olan malzemeleri tespit ederek, yapıyı taşıyan kısımlarda kullanılacak olan inşaat demirini hazırlayan ve bu demirleri gerekli olan yerlere yerleştiren kişiye betonarme demircisi denir. Bu meslekle uğraşan kişiler ayrıca, şantiye alanına getirilen demirin uygun ölçülerde kesilmesini, etriye donatları ve pilye donatılarının hazırlanmasını da sağlar. Betonarme demircileri çalıştıkları alanda iş güvenliği kurallarına uymakla beraber yapılardaki kolon ve perde demirlerinin de döşenmesinden sorumludur. Tüm bu işleri yapacak olan kişilerin nitelikli bilgi ve beceriye sahip olmaları gerekir. Bu nedenle MYK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşların yılın belli dönemlerinde hazırladığı sınavlara katılmak ve bu sınavlarda başarı kazanmak önemlidir.

 

Betonarme demircisi mesleki yeterlik belgesi için yapmanız gereken tek şey hemen bizimle iletişime geçmek ve sunduğumuz sınav ders içerikleriyle sınava hazırlanmak olmalıdır. Her biri alanında uzman olan kadromuz tarafından hazırlanan sınava hazırlık dokümanları ile çok kısa bir süre içinde sınava hazırlanabilir, mesleki yeterlilik belgesine kolayca sahip olabilirsiniz.

 

Bitim İşleri Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgesi

 

Bitim işleri operatörü; makine için gerekli olan araç ve gereçleri hazırlayarak makineyi üretime hazırlayan kişiye denir. Bunun dışında; yıkama, kurutma, taşlama, dinkleme, sanfor, dekatür ve zımpara gibi işlemelerin sonunda kullanılan makinelerin operatörlüğünü de yapar. Ayrıca üretim öncesinde yapılması gereken tüm hazırlıklardan da sorumlu olan bitim işleri operatörü, işin gerektirdiği politikaları uygulamak ve makine için gerekli olan araç-gereçleri hazırlamakla da yükümlüdür.

 

Bitim işleri operatörü mesleki yeterlilik belgesi almak için MYK sınavlarını başarıyla geçmek gerekir. Bu aşamada hemen bizimle iletişime geçerek sınava hazırlık sürecinde ihtiyacınız olan eğitimi alabilir, uzmanlarımız tarafından hazırlanan ders notları, çevrimiçi test ve video içerikleriyle kaliteli bir sınava hazırlık programına dahil olabilirsiniz.

 

Boyama Operatörü Mesleki Yeterlilik Belgesi

 

Tekstil sektöründe boyama işlemi gerektiren alanlarda, gerekli malzemeleri kullanarak kimyasal kaplama işlemlerini yapan kişiye boyama operatörü denir. Ayrıca toz boya kabinleri, boya hortumları ve boya haznelerinin temizliğinden de sorunlu olan boyama operatörleri, elektrostatik makinelerinin hava hatlarını, topraklama bağlantılarını ve diğer elektrik bağlantılarını da kontrol etmekten sorumludur.

 

Boyama operatörü mesleki yeterlilik belgesi bu mesleği icra edecek olan kişiler için bir nevi ehliyet niteliğinde olup, e-devlet sistemine kaydedilir ve AB ülkelerinde geçerli olarak kabul edilir. Bu belgeyi almak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek ve mesleki yeterlilik belgesi için açılan sınavlara verimli bir şekilde hazırlanmaktır.

Etiketler :
Super Admin
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image