Arama

Ablasyon Tedavileri Nasıl Yapılır?

10 ay önce


Ablasyon Tedavileri Nasıl Yapılır?
ad image
ad image

Ritim bozukluğu kalpte hangi hastalıkların habercisidir, Ablasyon tedavileri nasıl yapılır: kalp yetmezliğinin belirtisi olabilir ve cerrahi müdahale yapılabilir.

Kalıtsal ya da çevresel faktörler aritmiye sebebiyet verebilir. Hayatın olağan akışını etkileyen çarpıntılar yaşandığı zaman bir doktora başvurulması gerekir. Endişe, korku, stres ve zararlı alışkanlıklar kalpte ritim düzensizliği yaratır.

Aritmi Ne Demek?

Aritmi halk arasında kalp çarpıntısı dakika 60 ile 100 arsında atış yapan ritim düzeninin dalgalanmasıdır. Kalp ritim normal atışın üstende ya da altında olduğu zaman ortaya çıkar. Ayrıca bir an hızlı atan kalbin bir an yavaşlaması da kalp ritim bozukluğudur. Ritim bozukluğu kalpte hangi hastalıkların habercisidir: kalp yeterli seviyede kanı vücuda gönderemez ise kişiler nefes darlığı, bayılma, felç ve ani ölüm görülür.

 

Kalp Ritim Bozukluğu Tanı Yöntemleri

Aritmi ya da kalp ritim bozukluğu tanısında en önce hastanın tıbbi geçmişine bakılır. Bilinen hastalıklar, kullanılan ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmelidir. Aritmi tanı yöntemleri şunlardır;

·         EKG- Elektrokardiyogram: bu yöntemde özel bir hazırlık şaması yoktur. Üst giysilerin çıkarılması ardından hastaya yapıştırılan kablolar kalp ritimlerinin grafiğini yaratır.

·         EKO- Ekokardiyografi veya kalp ultrasonu 10 dakikada tamamlanan işlemde ses dalgaları görüntülemeyi yapar.

·         EPS- Elektrofizyolojik çalışma: aritmi sebep olan asıl sorunu belirleme için boyun ya da kasıktan kalbe ulaşılır. Ortalama 30 dakikaa süren cerrahi bir müdahaledir.

Tanı konulması ardından Ablasyon tedavisi nasıl yapılır ya da ilaç tedavisine başlanmaktadır.

Kalp Ritim Bozukluğu Nasıl Tedavi Edilir?

Kalp sorunu geçmişi olmayan kişilerde de aritmi görülmektedir. Düzensiz beslenme, alkol ve sigara kullanımı gibi çevresel etkenler hastalığını sebepleri içindedir. En çok kullanılan Ablasyon, kalp pili ila ilaç tedavisi uygulanır.

Ritim bozukluğu kalpte hangi hastalıkların habercisidir: kalp kapakçıklarında sorun olduğunu kanıtlar. Aritmi vitaminsizlik, kullanılan ilaçlardan ve çeşitli hastalıkların belirtisi şeklinde ortaya çıkmaktadır. En uygun tedaviyi belirleme için tüm olanaklar kullanılmaktadır. Prof .Dr. Sedat Köse hastanın sağlık geçmişi ve kalp ritim bozukluğunun seviyesine uygun bir program oluşturur. Cerrahi tedavi yöntemi, aritminin düşük kalpa atışlarından olayı yaşanmasıyla uygulanır. Detay https://www.sedatkose.com/aritmi/

 

admin
admin

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorumlar

ad image
ad image